Od té doby, co Apple aktualizoval systém iOS pomocí funkce Najít můj telefon, hledal jsem způsob, jak udělat to samé v systému Android. Sada Lookout Mobile Security pro Android nabízí zdarma některé stejné funkce, ale vyžaduje úplné účty. Nabízí 14denní bezplatnou zkušební verzi, ale poté bude vyžadovat předplatné 3 $ měsíčně nebo 30 $ ročně. Přesto se zde rádi zaměřujeme na bezplatný software na groovyPost, takže si jen prostuduji bezplatné funkce, a pokud se vám líbí dost, můžete si na zkušební jízdu vzít 14denní prémiovou zkušební verzi.

Aplikace Lookout Mobile Security pro Android zpracovává 3 základní věci ve bezplatné verzi: Zabezpečení, Zálohování a Vzdálené vyhledání chybějícího zařízení. První věc, kterou jsem si hned všiml, bylo, jak jednoduché rozhraní bylo. Tohle je aplikace, kterou bych se nebál doporučit svým rodičům, kteří se zabývají technologiemi, protože instalace vyžaduje opravdu jen několik klepnutí sem a tam - ačkoli nejdůležitější část nastavení vyžaduje vytvoření účtu.

Rozhledna mobilní zabezpečení nastavení

Zabezpečení Jako antivirová aplikace je první věcí, kterou Lookout zpracovává, celkové zabezpečení aplikací. Na rozdíl od zabezpečení počítače Lookout nekontroluje problémy se strukturou systému a souborů, pouze se dívá na vaše aplikace. Pokud tedy stáhnete pouze aplikace z oficiálních trhů Google Play nebo Amazon, pravděpodobně se nebudete muset starat o antivirové zabezpečení aplikace Lookout. Důvodem je, že Google automaticky prohledává každou aplikaci na svém trhu a udržuje věci bez virů. Některé aplikace však stále vyžadují více oprávnění, než je nutné, a potenciálně narušují vaše soukromí. Bezplatná verze aplikace Lookout však nekontroluje narušení soukromí.

vyhlídkový antivirus

Záloha

Funkce zálohování aplikace Lookout automaticky synchronizuje vaše kontakty s jejími online servery a umožní vám je obnovit, pokud se něco stane s vaším zařízením. Pravděpodobně váš telefon s Androidem již zálohuje kontakty na váš účet Google, ale pokud tomu tak není, jedná se o alternativu společnosti Google. Prémiová verze může zálohovat fotografie a data hovorů, ale Lookout vám poskytuje pouze 1,5 GB online záložního úložiště - což by se dalo docela rychle naplnit pomocí těch spiffy 8MP fotoaparátů vybavených moderními telefony Android.

vyhlídka mobilní zálohování

Chybí zařízení

Toto je přesná funkce, kterou jsem stáhl Lookout, a funguje to přesně tak, jak jsem doufal. Po nastavení se můžete přihlásit k účtu Lookout z webu MyLookout a najít přesnou polohu telefonu s přesností 12 metrů (39 stop). Navíc můžete do zařízení poslat sirénu, která hraje při maximální hlasitosti a zní jako bledící sanitka. Siréna nemůže být ztišena, pokud je obrazovka telefonu uzamčena, i když je nastavení hlasitosti ztlumeno, přestože to telefon vypne. Pro obě tyto funkce existuje 1 až 3 minutové zpoždění, než se najde místo nebo se spustí siréna.

Hledejte najít můj telefon

Služba Lookout vyžaduje, aby vaše zařízení mělo GPS a Google Wireless Networks Location povoleno, aby bylo možné najít vaše zařízení. Prémiová verze také nabízí funkci vzdáleného zámku a vymazání, i když pokud máte v telefonu heslo pro blokování obrazovky, vzdálený zámek již není nutný.

chybí ovládací panel zařízení pro rozhled

Rozhraní aplikace Lookout je trochu nepříjemné. Ale vzhledem k funkci Najít můj telefon typu iOS, která je nabízena zcela zdarma - nemůžu si opravdu stěžovat na několik „upgradu na prémiové“ potvrzení. Alespoň aplikace k ní nejsou připojeny žádné reklamy. Chcete-li získat přístup k pokročilým nastavením, musíte v telefonu stisknout tlačítko nabídky a odtud se zobrazí několik připomenutí určitých funkcí, které jsou k dispozici pouze prémiovým předplatitelům.

Rozhledna mobilní aplikace rozhraní

Pokud jde o funkce zálohování a zabezpečení proti malwaru online v aplikaci Lookout, nedoporučoval bych je. Celkově jsem byl ohromen pouze jednou částí aplikace, funkcí Najít můj telefon. Pokud se jedná o bezplatnou aplikaci, dělá tuto práci obzvláště dobře. Nezapomeňte zapnout signál GPS dříve, než opustíte svůj domov.