Během posledního desetiletí jsme viděli explozi inovací, která vedla k novým produktům a službám, o kterých jsme v minulosti nemohli snít. Ačkoli existuje několik vysvětlení pro tento výbuch, klíčovou hnací silou byl konkurenční trh. V technologické oblasti je dnes horký produkt nebo služba obvykle zastaralá a sedí na polici nejpozději o 18 měsíců později - a proto jsem vášnivý technolog!

Možná proto jsem se nedávno obzvláště rozčilil, když jsem se zúčastnil mého místního setkání Rotary klubů (rot.org). Řečníkem dne byl Patrick Lynch, bývalý generální prokurátor pro stát Rhode Island a tiskový mluvčí FairSearch.org. Na každém stole byla hromada barevných letáků z FairSearch.org. Letci měli grafy, statistiky a citace, všechny zaměřené na odhalení takzvaného pochybení Google jako dominantního globálního vyhledávače na internetu. Vzhledem k tomu, že jsem technický, byl jsem rád, že jsem setkání nezmeškal.

Fairsearch.org

Při přečtení letáku bylo v té době zřejmé, že jde o jednostranný útok proti společnosti Google. Opravdu? Nemůžete soutěžit na trhu, takže teď se pokusíte zaútočit na Google zezadu? Naštvaný.

V souladu s letákem zaměřil Lynch svou prezentaci na Google a její protisoutěžní praktiky, které podle společnosti Lynch umožnily společnosti udržet kontrolu nad online vyhledáváním. Tvrdil svou organizaci FairSearch.org, měl několik členů včetně společnosti Microsoft, ale skupina byla tvořena dalšími dotčenými společnostmi a občany.

Podle svých webových stránek je FairSearch.org „skupina podniků a organizací spojených s cílem propagovat zdravou budoucnost internetu, kde je hospodářský růst poháněn konkurencí, průhledností a inovací ve vertikálech vyhledávání a online službách.“

Výzva k akci? Lynch vyzvala všechny účastníky, aby psali dopisy našim státním zákonodárcům a dalším úředníkům a vyzývali je, aby podnikli kroky proti nezákonným praktikám společnosti Google.

Po schůzce jsem provedl rychlý průzkum, abych potvrdil své podezření, že se jednalo pouze o spoustu konkurentů Google, kteří chtěli bojovat s Googlem pomocí politiky vs. inovace. Tady je to, co jsem našel.

FairSearch.org byla založena v roce 2010 v reakci na pokus společnosti Google o letovou datovou společnost ITA, nyní úspěšný. Zakládajícími členy jsou společnosti, které se nejvíce zabývají ztrátou přístupu k informacím ITA, jako jsou Expedia a Kayak.

Podle e-mailu, který jsem obdržel od Jacka Evansa, ředitele pro styk s veřejností, „Microsoft vstoupil do FairSearch.org v prosinci 2010, aby pomohl zvýšit povědomí o tom, jak by sloučení Google-ITA mohlo zranit cestovatele zpomalením inovací a přispěním k vyšším cestovním nákladům. Jako zákazník ITA softwaru věříme, že naše schopnost pokračovat v poskytování inovativních způsobů, jak spotřebitelům najít nejlepší lety za nejnižší ceny online, spočívá na konkurenčním trhu s cestovní technologií. “ Microsoft je stále zapojen do FairSearch.org, přestože dohoda ITA byla schválena v dubnu tohoto roku.

Google mlčel na FairSearch.org, produkoval několik interních blogových příspěvků a také webové stránky, které se zabývaly konkrétními tvrzeními FairSearch.org. na straně rozhovoru s Googlem jsem zavolal Adamovi Kovacevichovi, vedoucímu soutěže a veřejné politiky a veřejných záležitostí ve společnosti Google.

Mimo jiné jsem požádal Adama, aby se vyjádřil k tvrzením FairSearch.org ohledně nekalých obchodních praktik společnosti Google. Řekl: „FairSearch je organizace vytvořená společností Microsoft proti společnosti Google.“

Pan Kovacevich mě také poukázal na Asociaci pro konkurenceschopnou technologii, další skupinu, která lobuje za společnost Microsoft, jakož i na ICOMP (i-comp.org), což je organizace podobná FairSearch.org, ale s globálnějším zaměřením.

Hledal jsem komentář od FairSearch.org sám a mé e-maily byly vráceny Ben Hammer z public affairs Glover Park Group. Podle Hammera: „Stojí za zmínku, že zakládajícími členy koalice, když byla zahájena v říjnu 2010, byli Expedia a jeho značky HotWire a TripAdvisor, KAYAK, Sabre a jeho značka Travelocity a Farelogix. Microsoft nebyl členem až do prosince 2010. “

Informace, které FairSearch.org prezentuje na svých webových stránkách a prostřednictvím svého online informačního listu, který jsem dostal na akci Rotary, uvádějí konkrétní nároky na nespravedlnost, které Google aktivně praktikuje. Patří mezi ně schopnost manipulovat s výsledky vyhledávání pomocí algoritmů a praxe zobrazování výsledků vyhledávání s vlastními vlastnostmi společnosti Google, jako jsou mapy a výsledky nakupování, před konkurencí. Zeptal jsem se pana Hammera, proč si jeho skupina myslela, že je pro Google špatné se zapojit do těchto praktik, když vlastní vyhledávač Microsoft, Bing a pravděpodobně Yahoo! udělal totéž.

Odpověděl: „Antimonopolní zákony našeho národa chrání spotřebitele a svobodnou ekonomiku tím, že brání společnostem s dominantním postavením. Google kontroluje 70% reklamy ve vyhledávání a vyhledávání v USA a více než 90 procent v Evropě, aby zneužívala tuto moc výhod a rozšířila se její moc nad trhem znevýhodněním konkurentů “. Jinými slovy jsem uvedl: „Google musí jednat jinak kvůli svému tržnímu podílu“. Ano, potvrdil pan Hammer. Zdá se, že pan Hammer má pocit, že Google dosáhl stavu monopolu, ale jeho vlastní kolega na veletrhu FairSearch.org Patrick Lynch nesouhlasí.

Během rozhovoru s místním rádiem s hostitelem Markem Johnsonem pan Lynch několikrát připustil, že Google nebyl monopol, přestože byl „nebezpečně blízký“. Řekl: „Máte povinnost, stejně jako každá společnost, řádně zobrazovat, co jste, a jednat způsobem, který podporuje hospodářskou soutěž [a] poskytuje rovné podmínky.“ Poté citoval příklad místního květinářství citovaného v novinovém článku před několika týdny. Publikace 7 Days (7dvt.com) citovala Jon Houghtona z Maplehurstu, květinářství v Essex Junction, VT, když řekla: „Když jsem v květnu Googled květinářům v Essexu, objevovala jsem se nahoře. Když teď vyhledávám, vrátí se nad sebou celý seznam květinářství - osm z nich ani nemá sídlo ve Vermontu. Jsem nejdéle trvající květinářství ve Vermontu. Jak získáváte více legitimní? “.

Kdyby to bylo tak snadné, pana Houghtona. Ačkoli dlouhověkost je součástí SEO, je to pouze jedna součást, protože existují tisíce dalších faktorů, které se stávají jedničkou v každém vyhledávacím dotazu.

Společnost Microsoft ne vždy přijímá takový formální přístup nebo přístup na pozadí, když vytvořila krátké video „Gmail man“, které v komiksu na server GMail společnosti Google přímo konkuruje jeho službě Windows Live Hotmail.

Chtěl bych tvrdit, že Google dosáhl vedoucí pozice na trhu prostřednictvím inovací a kvality, ne klamavé praktiky, které by společnost Microsoft a její konkurenti chtěli věřit.

Společnost Microsoft vybudovala impérium na kvalitních inovacích jak pro spotřebitele, tak pro korporace, a pokud chce Microsoft zůstat relevantní, musí pokračovat v této tradici a přinášet na trh kvalitní produkty vs. útočit na své konkurenty pomocí metod, jako je Fairsearch.org.

Domnívám se, že je důležité, aby vlády udržovaly zdravé a rovné podmínky pro společnosti, a měly by jednat, pokud se účastní nekalých nebo neetických obchodních praktik vůči trhu nebo spotřebitelům. Dokud jeho cíl a bez předsudku viny, jak tvrdí FairSearch.org, souhlasím.

Co myslíš? Udělal Google něco špatného tím, že využil svých úspěšných produktů, aby pokračoval v růstu svého podnikání, nebo si myslíte, že jsou vůči svým konkurentům nespravedlivé nebo neetické? Rád bych slyšel váš názor na tento kus v komentářích!