Amazon Kindle (kromě Kindle Fire) a další čtečky inkoustu E jsou často nabízeny kvůli jejich epické výdrži baterie. Nový Kindle Paperwhite je inzerován s 8týdenní výdrží baterie v pohotovostním režimu. Jak toho dosáhnou? Součástí tajemství je to, jak funguje displej E-Ink. Na rozdíl od LCD obrazovek, které se po odpojení napájení vypnou, obrazovka E-Ink nepotřebuje elektřinu k nepřetržitému zobrazení obrazu. K vytvoření obrazu na obrazovce používá pouze energii. E-Inkoustové obrazovky se skládají z milionů malých mikrokapslí naplněných pigmentovanými čipy. Když je na mikrokapsli aplikován elektrický náboj, některé pigmentované čipy stoupají na povrch a zviditelňují je. Poté, co je obrázek nakonfigurován, je víceméně trvalý, dokud není „vymazán“ pomocí více elektrických nábojů (jako je například Magna Doodle.) Proto Amazon Kindle se speciálními nabídkami může na obrazovce zobrazovat reklamu, když je v režim spánku a zároveň spotřebovává jen malou nebo žádnou výdrž baterie.

S tím bylo řečeno, Kindle lze zcela vypnout, když jej nepoužíváte. Ale měli byste? Zákaznický servis Amazon Kindle tvrdí, že není nutné Kindle vypínat, aby se maximalizovala výdrž baterie. Ale někteří majitelé Kindle nesouhlasí. Přečtěte si podrobnosti o debatě.

Funkce tlačítka tlačítka Kindle

Tlačítko napájení Kindle Paperwhite

Tlačítko / spínač napájení Kindle má několik různých funkcí. Přestože umístění tlačítka se u různých modelů liší, funkce jsou do značné míry stejné:

  • Režim spánku Kindle - Amazon Kindle lze přepnout do režimu spánku tak, že jej necháte 10 minut neaktivní nebo stisknutím a rychlým uvolněním tlačítka napájení. Tím se ztlumí podsvícení (pokud je k dispozici) a zobrazí se spořič obrazovky nebo reklama. Vypnutí Kindle - Chcete-li Kindle úplně vypnout, stiskněte a podržte tlačítko napájení nebo hlavní vypínač po dobu 10 sekund, dokud se obrazovka nezhasne. Chcete-li jej znovu zapnout, stiskněte znovu tlačítko napájení. Restartování Kindle - Pokud Kindle nereaguje, můžete jej restartovat tak, že jej odpojíte ze zdroje napájení (pokud je připojen) a stisknutím a podržením tlačítka napájení nebo spínače po dobu 20 sekund.

V režimu spánku nebo v pohotovostním režimu Kindle spotřebovává malé množství energie, pokud existuje. Amazon tvrdí, že životnost baterie je „stejně dlouhá“, ať už je v režimu spánku nebo vypnuta. Existují teorie, které toto tvrzení podporují a čelí.

Kindle Paperwhite se speciálními nabídkami režimu spánku

Největším problémem je připojení WiFi / 3G. Někteří majitelé Kindle tvrdí, že jejich router stále zobrazuje aktivní WiFi připojení, když je zařízení v režimu spánku. V mých testech však Kindle okamžitě zmizí z bezdrátových klientů z mého Airport Utility po uvedení do režimu spánku.

Kindle Paperwhite se vypnul (s drobivkami cookie)

Existuje také otázka, zda Kindle periodicky kontroluje aktualizace nebo nové knihy v režimu spánku. Podle příspěvku na fóru zákaznických služeb Amazon z roku 2009:

Bezdrátový signál společnosti Kindle využívá v režimu spánku nízkou spotřebu, takže vaše předplatné lze stáhnout přes noc. Pokud se nacházíte v oblasti s nízkým pokrytím, mohlo by to způsobit, že zařízení bude spotřebovávat více energie baterie, protože se neustále snaží udržovat signál. Pokud nejste přihlášeni k odběru periodik, která chcete přijímat přes noc, doporučujeme před ponecháním zařízení v režimu spánku vypnout bezdrátové připojení (stiskněte tlačítko Nabídka a vyberte možnost nabídky „Vypnout bezdrátové připojení“). Tím se dále šetří energie baterie.

Je možné, že Kindles byl přepracován, aby se tomuto problému s vybíjením baterií vyhnuli, ale pokud máte pochybnosti, můžete vždy vypnout bezdrátové připojení, když nestahujete obsah. Teoreticky by to mělo zaručit, že váš Kindle v režimu spánku spotřebovává stejné množství energie, jako když je vypnutý (tj. Žádný.) Bezdrátové připojení můžete vypnout aktivací režimu Letadlo v nabídce Nastavení.

Kindle paperwhite letadlo režim

Ti v před spánkovém anti-power off táboře také tvrdí, že není jen nutné vypínat Kindle, ale je to nevýhodné. Vypnutí a spuštění Kindle pravděpodobně vyžaduje více energie, než jen obnovení ze stavu spánku. Kromě toho je vypnutí Kindle dlouhým stiskem tlačítka napájení podobné tvrdému vypnutí (např. Zatažení zástrčky na vašem počítači) a může riskovat poškození nebo ztrátu dat (např. Poznámky, nastavení, poslední přečtená stránka atd.) ) Já osobně nejsem prodáván kvůli riziku vypnutí - myslím si, že příkaz k vypnutí Kindle je chytřejší a pravděpodobně nezpůsobí škodu, pokud váš Kindle nebude uzamčen z jiného důvodu a nebude vyžadovat pevný restart (20- stiskněte druhé tlačítko napájení.)