Echo Frames

Amazon uvádí svého digitálního asistenta Alexa na nejrůznějších zařízeních. To zahrnuje Echo rámečky s brýlemi, do kterých můžete přidat svůj vlastní čočkový předpis. Stačí jen nosit brýle a mít Alexu přímo na tváři.

Jaké jsou rámečky ozvěny?

Echo Frames jsou to, co společnost nazývá zařízení „Day 1 Edition“. Amazon chce, aby se Alexa stal vaším nositelným pomocníkem tím, že je vloží do vašich brýlí. Na rozdíl od Google Glass neexistuje žádná kamera ani displej. V rámečcích je pouze digitální asistent, mikrofony a reproduktory. Zařízení 1. vydání jsou experimentální a prodávají se v omezeném počtu a pouze na pozvání.

První dojmy z ozvěn

Minulý týden jsem konečně dostal sadu Echo Frames. Moje první dojmy jsou, že jsou to docela levné snímky. Většinou jsou plastové a rámy jsou tlusté, protože obsahují elektroniku.

Rámečky se dodávají s čočkami na předpis, takže je musíte vzít do svého optometristy, abyste si mohli předpis nainstalovat.

Dalším problémem s Echo Frames je, že jsou kompatibilní pouze s Androidem. Osobně jsem přešel z Androidu na iPhone, takže to je nepříjemné. Abych je mohl vyzkoušet, musel jsem se vrátit ke svému OnePlus 6T.

Životnost baterie rámů Echo je přinejlepším průměrná. Mezi poplatky jsem dostal asi čtyři až pět hodin. Nabíječka, která se dodává s nabíječkou, také zabere docela dlouho, než nabije brýle až na 100 procent.

Brýle nejsou nejpohodlnější rámy. Vzhledem k elektronice v rámech je jediná nastavitelná část za uchem. Ve skutečnosti přichází s varováním, že jediná nastavitelná část od kovového přízvuku po špičku chrámu.

V současné době přicházejí pouze v jednom designu. Neočekávejte tedy, že získáte různé styly rámečků návrháře.

Brýle nejsou vodotěsné. Nechcete, aby vám sklenice stékaly pod vodou, abyste je vyčistili. Venku jsem je nenosil, když prší, ale viděl jsem problém, když venku venku je silný déšť.

Používání Echo rámců

Rámečky Echo fungují stejně jako chytrý reproduktor Echo nebo jakékoli jiné zařízení s Alexou. Stejně jako jiná zařízení Alexa jej nastavujete pomocí aplikace Alexa v telefonu. Jejich nastavení je jednoduché podle pokynů průvodce na obrazovce. Potřebujete telefon s sebou, aby fungoval, protože neexistuje připojení LTE. Rámečky se připojují k telefonu přes Bluetooth.

Reproduktory s otevřeným uchem jsou celkem slušné. Obsahuje čtyři reproduktory, které směrují zvuk k vašim uším. Můžete slyšet Alexu, podcasty, hudbu a zvukové knihy. Můžete použít příkazy jako „Alexa Play No Agenda Podcast“ nebo „Alexa, hrajte Metallica z Spotify“ nebo si vyberte hudební službu podle svého výběru. A samozřejmě, můžete položit Alexovi další otázky stejně jako vy na reproduktoru Echo.

Reproduktory jsou dostatečné, ale v hlasitých prostředích je neslyšíte. Neočekávejte typ zvuku, který byste dostali z poupat do uší. Když pumpujete hlasitost po celou dobu, zvuk se mírně zkreslí.

Obsahuje dvě tlačítka na objektivu. Akční tlačítko umožňuje vypnout mikrofon dvojím stisknutím. Dalším tlačítkem je hlasitost kolébky pro zvýšení nebo snížení hlasitosti. Dotyková podložka na boku rámečku umožňuje přijímat telefonní hovory z brýlí prstem.

V krabici jsou brýle, nabíjecí kabel, napájecí adaptér a kufřík.

Shrnutí

Celkově jsou Echo Frames zajímavým nápadem, ale ještě nejsou připraveny na primetime. Je třeba zlepšit kvalitu (a výběr) rámečků, výdrž baterie a zvuk. Schopnost rámců pracovat s iOS je také nutností, aby toto zařízení uspělo.

Samozřejmě je důležité si uvědomit, že se jedná o zařízení první generace. V průběhu času a aktualizací by se životnost baterie měla zlepšit. Rámečky ozvěny začínají na 17,99 $. Program je však v době psaní tohoto článku pouze zván.

Když je používám déle, budeme mít další tipy, triky a články s návody, takže zůstaňte naladěni.