Společnost Amazon dnes oznámila upgrade své řady tabletů pomocí aktualizovaného tabletu Fire HD 8 s Alexa Hands-Free. Mezi významné vylepšení tabletu patří nový fotoaparát směřující dopředu a podpora pro Alexa Hands-Free, když je v režimu Show. Díky volitelnému doku režim Show Show v podstatě změní váš tablet na zařízení Echo Show. Nejedná se o špičkový tablet, ale o spolehlivý výběr levného zařízení pro sledování videí, čtení elektronických knih, poslech hudby a dalších lehkých úkolů. Pokud jste majitelem požární televize, je to také pro pěkné cenově dostupné zařízení druhé obrazovky.

Amazon Fire HD 8 Tablet

V designu a interních specifikacích oproti loňskému modelu není nic nového. Má stále 1,3 GHz procesor a 1,5 GB RAM. Přidá však 2MP čelní kameru s videem 720p. Předchozí model měl pouze VGA čelní kameru a 2MP zadní kameru. Tato aktualizace umožní lepší zážitek při používání videochatu s ostatními uživateli tablet Fire a zařízení Echo.

Funkce handsfree Alexa se nyní snadněji používá, protože tablet z předchozího roku musel být připojen nebo odemknut, aby mohl svolat Alexu. Nový model bude vždy poslouchat probouzené slovo, takže můžete snadno požádat Alexu, aby si zahrál nějakou hudbu, rozsvítil světla, zjistil počasí, nebo použil Alexa Skills. Samozřejmě také zahrnuje režim Show, který promění tablet v zařízení Echo-Show, když je vložen do doku.

Nový tablet je také vybaven 10hodinovou baterií, čtyřjádrovým procesorem, displejem 1280 x 800 a přichází s 16 GB nebo 32 GB úložného prostoru s až 400 GB rozšiřitelného úložiště pomocí karty microSD. Bude k dispozici ve čtyřech barvách, včetně černé, mořské modři, červené punčové a kanárské žluté. Je k dispozici pro předobjednávku dnes a za 79,99 $. Společnost Amazon také oznámila vydání tabletu pro děti ve výši 130 USD, které obsahuje také nárazník chráněný před dětmi a roční předplatné na Amazon Free-Time Unlimited. Obě verze upgradovaného tabletu se začnou dodávat od 4. října.