Vypadá to, že společnost Microsoft bere tip od Google Chrome a uzavřela se společností Adobe dohodu o zahrnutí Flash do svého operačního systému Windows 8. Podle úniku obrazovky ze systému Windows přichází tato integrace přímo prostřednictvím aplikace Internet Explorer 10. Také se uvádí, že to bude stejné pro verze systému Windows RT.

Vestavěný Flash s Windows 8

Nebojte se. Microsoft stále chce budoucnost HTML5 pro web. Stačí se podívat na stránky HTML5 Hunger Games, které vytvořil. Navíc tato nová integrace Flash nebude univerzální na všech webech. Společnost Microsoft obsahuje vestavěný seznam schválených webů a integrovaný přehrávač Flash bude spuštěn pouze na těchto webech. Zda bude snadné tento seznam upravit, je ještě třeba určit.

Integrace Flash ve Windows 8 přináší několik bezpečnostních problémů. Neexistuje žádný způsob, jak vědět, zda bude snadné odstranit, nebo pokud to bude stejné vlasy tahání zkušenosti s odebráním aplikace Internet Explorer. Microsoft údajně vydává novou verzi náhledu Windows 8 začátkem června pod názvem Windows 8 Release Preview, která bude zahrnovat Flash.