Je obecným pravidlem, že s tím, jak operační systém roste a používá ho více lidí, roste i množství škodlivého kódu, který je pro něj napsán. Toto pravidlo se zcela jistě vztahuje na mobilní operační systém číslo jedna na dnešním světě, Android. Zde je několik jednoduchých kroků, které můžete použít k zajištění bezpečnosti zařízení Android, a to jak před malwarem, tak před zvědavýma očima.

Nainstalujte aplikaci zabezpečení

Instalace bezplatné bezpečnostní aplikace vám může ušetřit spoustu bolesti hlavy. I když úroveň ochrany závisí na funkcích aplikace, kterou se rozhodnete nainstalovat, i když základní bezplatná aplikace neudělá vůbec nic.

Protože však našim uživatelům doporučujeme pouze ta nejlepší řešení, podívejte se na článek Která aplikace pro zabezpečení systému Android je nejlepší článek a zjistěte si sami.

aplikace pro zabezpečení systému Android

Instalujte pouze aplikace pro Android z důvěryhodných zdrojů (zpravidla)

I když jsou chvíle, kdy budete muset nainstalovat aplikace z jiných zdrojů než z obchodu Google Play, měla by to být spíše výjimka než pravidlo. V aplikacích z „jiných zdrojů“ je zabudováno mnoho škodlivého kódu. Ujistěte se tedy, že máte možnost v Nastavení. Zde je návod, jak to provést na starších zařízeních Android.

Na novějších zařízeních se systémem Android, jako je Nexus 7, přejděte do části Nastavení> Osobní> Zabezpečení a poté zrušte zaškrtnutí a povolte instalaci z jiných míst, než je Obchod Play.

Tick ​​Neznámé zdroje Android

Nastavte zamykací obrazovku

Nastavení zamykací obrazovky je nutností, aby se ujistil, že někdo příliš zvědavý nedokáže zachytit důvěrné informace uložené v zařízení Android. U starších verzí systému Android je zde uveden postup nastavení zámku obrazovky. Pro nové zařízení se systémem Android Jelly Bean je to, jak to nastavit. Zařízení můžete také odemknout pomocí funkce rozpoznávání obličeje (u tohoto budete mít různé stupně úspěchu).

groovypost-face-unlock7

Zabezpečení heslem a nákupy dalších obchodů

Pokud je pro vás více než jeden uživatel zařízení Android, zejména děti, je dobré přidat PIN k nákupům aplikací. Vzhledem k tomu, že je vaše kreditní karta na lince, můžete použít PIN pro nákupy z Google Play.

Zakázat-nákupy-Android-6

Nastavení více uživatelských účtů

Pokud používáte více než jednu osobu se stejným tabletem se systémem Android 4.2 Jelly Bean, vytvořte více uživatelských účtů tak, aby bylo vše oddělené.

Více uživatelů Android

Foto bezpečnost

Fotografie lze také zabezpečit proti těm, kteří se snaží dostat nos, kde to také nepatří. Podívejte se, jak zabezpečit fotografie a videa v telefonu Android.

fotografie v bezpečí

Nezapomeňte také, že Amazon Kindle Fire a Fire HD běží na Androidu. Máme šikovného průvodce, jak zajistit bezpečí pro děti, které určitě považujete za užitečné.