Od prvního trojského viru Android vzrostl zájem o zabezpečení na mobilních zařízeních. Norton, poměrně dobře známá společnost zabývající se bezpečností na straně PC, má na trhu Google bezplatnou aplikaci pro Android, která je docela populární u více než milionu stažení. Vzhledem k tomu, že v telefonu potřebuji AV klienta, podívejme se blíže a uvidíme, jestli to stojí za instalaci.

Aplikace Norton Mobile Security obsahuje několik funkcí, jako je Anti-Theft, Anti-malware, blokování hovorů a ochrana webu. Norton říká, že jeho software dokáže najít telefon, když ho ztratíte, uzamknout telefon, pokud si myslíte, že je odcizen, a ochrání vás před nechtěnými hovory nebo texty. Teoreticky to zní dobře, ale z bezplatné aplikace Norton je příliš dobré, aby to byla pravda? Podle mého testování…. Ano.

První obrazovka, která se zobrazí při načítání aplikace Norton Mobile Security, ukazuje, že polovina inzerovaných funkcí nebude k dispozici, dokud neupgradujete na „Plnou verzi“. Cena není uvedena, dokud se nedostanete na stránku předplatného v Obchodě Google Play. Přibližně stejnou cenu jako ostatní antivirové sady Android. Zaměřme se však na bezplatné funkce, protože aplikace je nakonec uvedena jako bezplatná.

norton nabízí bezplatné verze - 2 věci

Aplikace má 2 bezplatné funkce, Anti-Theft a Anti-Malware scanner. Po rychlém prohlédnutí pomocí nástroje Anti-Theft je jediná výhoda, kterou mohu najít, že vám umožní uzamknout telefon pomocí SMS (textové zprávy). To je vše? Vážně Norton‽ No, to je prostě zklamání.

Norton Anti Theft na bezplatné verzi vám umožní pouze zamknout

Další volnou funkcí, která je k dispozici, je Anti-Malware scanner. Bohužel se velmi rychle ukázalo, že skener nemonitoruje strukturu souborů telefonu Android, ale pouze kontroluje, jaké aplikace jste nainstalovali. Nechci zde na Nortonu jít úplně negativně, ale tato funkce je pro uživatele, kteří stahují výhradně z trhu Google Play, naprosto zbytečná. Google důkladně prohledává každou aplikaci na svém trhu, takže tento typ antivirového programu není třeba. I když si stáhnete aplikace z jiného zdroje, mohlo by to být užitečné.

norton android anti malware

Celkově jsem nebyl ohromen sadou Norton Mobile Security. Bez placeného předplatného je aplikace vykreslena téměř k ničemu a více zklamáním je, že placené předplatné platí pouze pro jedno zařízení Android. Pokud ji chcete spustit na tabletu nebo 2. telefonu, bude to další poplatek. Zjistil jsem, že je to zavádějící, a proto by tato aplikace neměla být uvedena jako bezplatná víc než „bezplatné“ časopisové aplikace na amazonském trhu. Aplikace je vybavena úplným předplatným a je obvykle velmi užitečná - ale uložíme ji pro další kolo recenzí. S ohledem na to jediné, co mohu v současné době doporučit, je následující:

odinstalovat zabezpečení Norton pro Android

Stránka pro stažení aplikace Norton Mobile Security