Roste dvakrát rychleji než obchod Apple a já vidím, proč někteří vývojáři raději vyvíjejí aplikace pro Android. Šance na oslovení velkého počtu zákazníků je mnohem větší, protože počet zařízení, která můžete oslovit, je také mnohem větší. Android App Store, při současném tempu růstu, získá do srpna do 425 000 aplikací. Na konci dubna to bylo na 295 000.

Zajímavé je, že vývojáři, kteří se obvykle obávali trhu Android, protože většina aplikací byla bezplatná, nyní mají tendenci odesílat více placených aplikací. Procento placených aplikací je nyní na 60% a vzrostla také cena, za kterou prodávají v průměru.

Bude zajímavé sledovat, jak se trend v průběhu času mění. Je zřejmé, že Apple Store i Android App Store se budou i nadále rozvíjet, protože by bylo hloupé, kdyby DEV zveřejňoval své aplikace pouze v 1 obchodě (výjimkou je Google). S novými hráči jako Amazon a (jen hádejte) Steam někdy v budoucnosti ??? jediný „obchod“ by měl být lepší a lepší pouze za ceny. Hledám je koupit 1x a použít ji na jakémkoli zařízení, které je podobné modelu Steam, ale možná je to pro tyto lidi prostě chytré…;)