Tam jsou dobré zprávy pro některé fanoušky Android venku - verze 4.1 mobilního OS společnosti Google, aka Jelly Bean začíná své uvedení na trh dnes.

fazole android

Řekl jsem „někteří fanoušci Androidu“, protože, jak se to vždy děje, ne všechna zařízení s Androidem to získají. Přesto počet zařízení, které to získají, vypadá slibně.

Podle příspěvku na oficiálním účtu Android Google Plus jsou první zařízení, která získají novou verzi systému Android (od dnešního dne), Galaxy Nexus HSPA +. Uživatelé těchto zařízení budou o aktualizaci informováni během několika příštích dnů.

Nejsou to však jediní, kteří budou spokojeni společností Google. Další zařízení, která se k tomu blíží, včetně: všech zařízení Galaxy Nexus, Nexus S a Motorola Xoom. Máte-li jeden z nich, máte štěstí!

Nexus 7 bude dodáván s předinstalovanou novou verzí.

Nyní bude zajímavé zjistit, kdy mají ostatní výrobci hardwaru připravenou aktualizaci pro jejich zařízení, a také to, jak to bude fungovat bez oficiální podpory Flash.

Jelly Bean přináší některé zajímavé funkce, jako je Chytré karty Google, lepší systém oznámení, plynulejší rozhraní (podívejte se na video níže), Android Beam a mnoho dalších funkcí.