Vzpomínám si, jak jsem si asi před rokem přečetl informace o řešeních od společnosti Recon podporovaných Androidem, které umožňovaly jeho uživateli získat spoustu informací v reálném čase a zároveň lyžovat na svazích. Myslel jsem, že to byl skvělý nápad, ale to zní ještě lépe. A co dvojice brýlí se systémem Android, která jsou vždy připojena k internetu a poskytují vám informace o všem kolem vás v reálném čase.

google brýle

Jak to 9to5google odhalilo před chvílí, Google v současné době pracuje na takovém zařízení (co Google v současnosti nefunguje?) A The New York Times, citující zaměstnance společnosti Google, kteří se seznámili s projektem, říká, že zajímavým novým zařízením bude k dispozici do konce roku. Bude to stát přibližně stejně jako smartphone, mezi 250 a 600 USD.

Brýle budou mít uvnitř malý displej a umístit je blízko oka uživatele (několik palců). Jak byste očekávali, budou provozovat Android a mají připojení 3G nebo 4G, stejně jako GPS a pohybové senzory. To je vlastně to, jak budou použity, pohybem hlavy.

Lidé obeznámení s projektem říkají, že vypadají podobně jako Oakley Thumps (na obrázku výše).

Budou moci používat většinu současných aplikací Google (například Google Latitude pro sdílení polohy nebo Vyhledávání obrázků, aby uživatel věděl, na co se dívá - užitečné, pokud chcete vypadat inteligentně v blízkosti uměleckých děl) a , co je důležitější, pomocí malé kamery s rozlišením prohledejte okolí a poskytněte uživateli informace o tom, co se kolem nich nachází, a pokyny.

Informace se zobrazí jako rozšířená realita (pokud znáte Layar v Androidu, přesně víte, jak to funguje).

Zdroje New York Times také odhalily skutečnost, že brýle jsou vyvíjeny v kancelářích Google X, což je laboratorní zařízení, kde Sergej Bring, jeden ze dvou zakladatelů Google, tráví v poslední době spoustu času.

Google v současné době neplánuje vydělávat peníze s novým produktem, ale to se pravděpodobně vezme v úvahu, pokud uživatelé produkt přijmou.

I když produkt, jako je tento, vyvolává obavy týkající se ochrany soukromí (jako lidé, kteří nechtějí být natáčeni bez jejich souhlasu nebo nepřetržitého sdílení polohy), stále to zní velmi zajímavě a musím přiznat, že se nemůžu dočkat, až vyzkouším pár na !