Avast Mobile Antivirus Protection Review

Avast! je jedním z nejstahovanějších bezplatných bezpečnostních balíčků dostupných na PC a nyní i na Android. Ale mám jednu stížnost na avast! mobilní bezpečnostní sada: je tak robustní, že pro některé lidi je použití příliš náročné. Kromě toho se však zdá docela pěkný. Podívejme se.

Pokud jde o zabezpečení Androidu, Avast! je kompletní balíček řešení. Je vybaven antivirovým skenerem, poradcem v oblasti ochrany osobních údajů, správou aplikací, webovým štítem, filtrem SMS a hovorů, bránou firewall a nástrojem proti krádeži. Některé funkce vyžadují Root a některé z nich lze použít na zcela skladem telefonu Android. První věc, kterou jsem si všiml, bylo, že aplikace může být chráněna heslem, a některé její části vyžadují přiřazení hesla. Pokud jde o zbytek, podíváme se na každou funkci níže.

avast rozhraní Android

Virus Scanner a FirewallAvast! Mobilní zabezpečení je vybaveno standardním snímačem aplikací pro Android, který má také možnost prohledat na SD kartě škodlivé soubory APK. Skenování lze nastavit na zcela přizpůsobitelný plán, což je příjemné, pokud si přejete nastavit skenování pouze v režimu spánku. Skener se nekopí do systému souborů, pouze pokrývá základy. K dispozici je také Live Scanner, který spotřebovává hodně baterie, ale lze ji vypnout z nabídky nastavení.

Pamatujete si tu groovy aplikaci s názvem Droid Wall? Avast! má svůj vlastní vestavěný Firewall a zdá se, že funguje stejně dobře. S povolenou bránou firewall můžete vybrat a vybrat, které aplikace chcete omezit přístup na internet. Určitě se hodí, pokud provozujete skladový rom a nechcete, aby bloatware zabíjel vaše 3G zbytečnými aktualizacemi. Nicméně, stejně jako Droid Wall, avast! pro správnou funkci Firewallu vyžaduje Root.

avast scan now

Poradce pro ochranu osobních údajů

Při instalaci aplikace pro Android se obvykle zobrazí její krátká oprávnění, která vás informují, k čemu bude aplikace mít přístup. Avast! bere oprávnění aplikace a kategorizuje je pro snadné prohlížení. Může to být trochu znepokojivé při pohledu na to, které aplikace mají přístup k některým z vašich nejosobnějších informací. Tento nástroj vám nedovolí upravovat oprávnění aplikace, pouze vás o nich informuje.

poradce pro ochranu soukromí

Webový štít

Pomocí výchozího prohlížeče jsem nemohl dostat webový štít, aby pracoval na mém SPH-D710. Avast! říká, že kontroluje adresy URL proti známé databázi škodlivých webů. Někteří uživatelé s tím uspěli, ale nemohl jsem si nechat vyzvednout upozornění na phishing nebo malware bez ohledu na to, kolik nebezpečných stránek jsem navštívil.

webový štít

Proti krádeži

Pokud se mě zeptáte, avast! Mobilní zabezpečení opravdu svítí. A co je zajímavé, Anti-Theft je ve skutečnosti zcela samostatná aplikace, která je nainstalována samotnou sadou. Nástroj Anti-Theft obsahuje mnoho funkcí a je snadno nejsložitější součástí avast! Suite pro Android. V případě, že vás zajímá, zde jsou všechny věci, které může nástroj Anti-Theft udělat:

  • Automatické zapnutí funkce GPSRemote Lock / Siren / Wipe / Reboot / Wipe SD Card Načíst umístění pomocí GPS souřadnic na stránce Google MapsDisable USB Debugging, aby se zabránilo stírání telefonuZakázat přístup telefonu k telefonu Nastavení a Správce programůOdstraní datové připojení, aby zůstalo onRemote upozornit pomocí SMS, pokud je baterie je funkce LowDisable Factory Reset pomocí zotavení Vzdáleně zahájit odchozí telefonní hovory Nastavení „Pouze přátelé“, které blokuje nespecifikovaná čísla z vydávání příkazů

Avast! Systém Android Anti-Theft dokáže hodně. S ohledem na to nebudu moci podrobně projít každou funkci, aniž by se tato recenze proměnila ve vícestránkovou esej, ale řeknu, že všechno funguje. Dosud jsem se nesetkal s žádnými chybami, ale pokud ano, aktualizuji tuto recenzi.

pokročilá nastavení proti krádeži

Je třeba zmínit ještě několik věcí. Než začnu mluvit o nejužitečnější funkci, chci vám ukázat spíše praktickou. Anti-Theft část avast! Suite je vybaven „Stealth Mode“. Součástí tajné funkce je možnost přiřadit aliasu aplikaci nebo falešné jméno. Toto falešné jméno je to, co se aplikace zobrazí jako v šuplíku aplikace. Ale nezastaví se tam, můžete to udělat ještě o krok dále a úplně nechat aplikaci zmizet z dveří aplikace a také z ní vypnout všechna oznámení.

Uvedení Anti-Theft do stealth módu je o to užitečnější a já musím souhlasit s avast! kde se říká „Pokud zloděj najde nějaké stopy po aplikaci [Anti-Theft], je velmi pravděpodobné, že telefon bude vypnut a zlikvidován.“ Pokud k tomu dojde, políbit telefon sbohem. Ještě jsem neviděl telefon, který lze dálkově zapnout, takže jakmile je vypnutý, nebudete jej moci najít pomocí jakéhokoli nástroje pro obnovení.

zamaskovat název aplikace proti krádežimobilní bezpečnostní SMS příkazy

Jakákoli napůl slušná aplikace zabezpečení musí mít vzdálený systém vyhledávání míst. Avast! má jeden, a funguje to dobře, ale není to nejjednodušší použití. Na rozdíl od iPhone, který má webové rozhraní pro funkci Najít můj telefon, avast! spoléhá na zasílání zpráv SMS.

Naštěstí není textový kód těžko zapamatovatelný. Pokud jste povolili možnost „Pouze přátelé“, můžete odesílat příkazy z libovolného zařízení podporujícího textovou zprávu, dokonce i ze služby Google Voice.

Úplný seznam SMS příkazů najdete zde. Protože neexistuje žádné webové rozhraní, je seznam příkazů poměrně dlouhý. K dispozici je příkaz, který umožňuje téměř vše na dálku, a zmiňuje také schopnost vytvářet vlastní příkazy SMS, ale sám jsem si to nevyzkoušel.

Abych se ujistil, že to funguje, vydal jsem do telefonu příkaz locate pomocí textových zpráv Google Voice. V reakci na avast! aplikace mi odpověděla odkazem na online mapu avast.com do dvou minut. Také jsem byl šťastný, když jsem viděl, že se textová zpráva na telefonu nikdy neobjevila, takže kdyby bylo v rukou zloděje, nebyl by upozorněn, že mám jeho polohu.

vyhledejte pomocí hlasových zpráv Google

Odkaz z textu mě přenesl na online mapu, která obsahovala přesné souřadnice GPS a špendlík ukazující přesnou polohu telefonu v Mapách Google. Kdyby byl můj telefon v domě zloděje, jediné, co bych musel udělat, je vytisknout tuto mapu a vzít ji na moji místní policejní stanici, aby mi pomohla při získávání mého zařízení.

avast online GPS souřadnice souřadnice telefonu

Závěr

Pokud stahujete pouze z bezpečného trhu Google Play nebo Amazon Market, stále se setkávám s nutností antivirové aplikace pro Android. Google a Amazon prohledávají na svých trzích malware, který je lepší než jakákoli jiná aplikace, takže je velmi nepravděpodobné, že byste tam nyní našli virus. Myslím, že avast! Aplikace Mobile Security nabízí dostatek užitečných funkcí, díky nimž stojí za to si je udržet. Rozhraní je trochu komplikované a nastavení a načítání zařízení může být pro někoho bez technologických zkušeností těžkopádné. Ale pokud se vám podaří překonat potíže s nastavením aplikace, stojí za to ji použít. Mnoho klíčových funkcí vyžaduje, aby váš telefon byl zakořeněn, takže pokud vám to vyhovuje, domnívám se, že se jedná o bezpečnostní aplikaci pro Android, kterou stojí za vyzkoušení. Navíc nikdy neuškodí mít další vrstvu ochrany na všech vašich počítačových zařízeních.