Začátkem tohoto týdne společnost Google začala rozšiřovat aktualizaci systému Android 4.2 Jelly Bean pro řadu zařízení Nexus. Nejde jen o přírůstkovou aktualizaci, ale také o spoustu zábavy a zajímavých funkcí. Společnost zřejmě nejprve hleděla na smartphony a pak začala přicházet k tabletům Nexus 7.

Když jsem si ráno vyzvedl Nexus 7, viděl jsem následující zprávu, která mi sdělila, že aktualizace byla k dispozici.

Zpráva o aktualizaci systému Android

Klepnutím na Více informací zobrazíte nové funkce, které aktualizace přinese do vašeho tabletu. Některé pozoruhodné nové funkce jsou nová klávesnice s tím, co Google volá Psaní gestem - v podstatě jeho verze Swype. Více uživatelských účtů, které každému uživateli poskytují vlastní přizpůsobené prostředí.

Aktualizace samozřejmě zvyšuje celkovou stabilitu a výkon tabletu. Klepněte na tlačítko Restartovat a nainstalovat a počkejte, než bude zařízení aktualizováno.

Android 4_2

Některé pozoruhodné nové funkce jsou nová klávesnice s tím, co Google volá Psaní gestem - v podstatě jeho verze Swype. Více uživatelských účtů umožňuje sdílet tablet s více než jednou osobou a dává každému uživateli vlastní přizpůsobené prostředí.

Psaní gesty

Úhledná přizpůsobitelná funkce DayDream, díky které je obrazovka zámku aktivní a poskytuje aktualizované informace o vašich oblíbených aplikacích, obrázcích a dalších. Aktualizace samozřejmě zvyšuje celkovou stabilitu a výkon tabletu.

DayDream s Google Currents

Aktualizace trvalo méně než 10 minut, ale po aktualizaci Jelly Bean bude třeba aktualizovat i několik nainstalovaných aplikací. Pokud máte mnoho aplikací, zobrazí se vám několik oznámení o aktualizaci.

Oznámení o aktualizaci aplikace pro Android

Pokud nemáte trpělivost čekat na aktualizaci Over the Air, můžete ji stáhnout a nainstalovat ručně. Ale pokud jste v Androidu nováčkem, doporučuji počkat, až přijde na váš tablet. Teď bych předpokládal, že by to měla většina lidí.

Chcete-li podrobně prozkoumat nové funkce obsažené v této aktualizaci, podívejte se na Android 4.2 Co je nového. Pokud jste aktualizovali novou verzi Jelly Bean, zanechte nám komentář a dejte nám vědět svou oblíbenou novou funkci nebo to, co nefunguje správně.