Statistiky google pro tipy na časové ose vyhledávání

Pochopení časové osy

Prvním krokem při provádění výzkumu pomocí služby Google Insights for Search je pochopení časové osy a vrtání do ní, abyste získali vyhledávaná data.

Statistiky google pro výuku časové osy vyhledávání

Celkový součet v pravém rohu vám dává celkový obraz. Vypadá to, že iPhone je zde jasným vítězem, Android je s Blackberryem svázaný. Časová osa ukazuje, že Android nedávno Blackberry jen stěží vyrazil, ačkoli příběh byl na začátku roku jiný. To by mohlo být zajímavé, protože by to mohlo znamenat, že Blackberry klesá, zatímco Android je up-and-comer, což je…

Nyní se podívejme na některé další funkce, které Google Insights for Search nabízí a které by měly být použity při zkoumání konkrétního klíčového slova, produktu, trhu nebo časové osy.

Titulky zpráv

V pravém horním rohu časové osy je zaškrtávací políčko, které čte titulky zpráv. Kliknutím získáte další informace:

jak používat statistiky Google pro vyhledávání

Nadpisy jsou vyneseny na časovou osu. Tenhle je vlastně docela zajímavý. Jak vidíte, iPhone se ponořil trochu poté, co se v dubnu / květnu 2011 rozpoutala kontroverzní sledování iPhone. Po oznámení iOS 5 se však rychlost opět zvýšila.

Mezitím se podívejte na titulky pro Android a Blackberry. To je místo, kde zprávy skutečně vyprávějí příběh, který graf nemůže. Vidíme, že Blackberry neustále ztrácí půdu, a to i přes své velké oznámení o dubnu / květnu o Blackberry 7 a jeho nové řadě chytrých telefonů. Mezitím jsou všechny příběhy o Androidu neuvěřitelně býčí.

pokročilý nástroj pro vyhledávání klíčových slov google

Pravděpodobně existuje několik vysvětlitelných komplikací, proč relativně nízký objem vyhledávání v Androidu ve srovnání s iPhone dosud nekomunikuje s nadpisem „Google rozšiřuje vedení smartphonu o iPhone, Blackberry“. Ale s sebou je, že se vyplatí analyzovat i některé kvalitativní bzučení. Při pohledu na pouze čísla můžete předpokládat, že Blackberry a Android byly stejně dobré sázky - ale zdá se, že zprávy naznačují, že Android je bezpečnější sázka.

Předpovědi

Na výše uvedených snímcích obrazovky si všimnete, že je zaškrtnuté políčko Prognóza. To je k dispozici pouze s filtrem 2004, který je k dispozici.

Google nahlédne SEO nástroj pro výzkum klíčových slov

I s vybraným časovým obdobím roku 2004 si všimnete, že mnoho trendů nemá předpovědi. Například iPhone, který začal hledat v roce 2006/2007, nemá žádná data prognózy. Ani Android, který začal bzučet teprve v roce 2008. Blackberry naproti tomu datuje natolik, že má data prognózy (tečkovaná čára sahá do roku 2011). Užitečnost a přesnost těchto údajů se bude lišit v závislosti na hledaném výrazu. Pro náš příklad to není příliš užitečné - zejména proto, že historické trendy sahající sedm let mají menší dopad na těkavé technologické věci.

Kategorie a podkategorie

V našem příkladu je další užitečná funkce. Nezapomeňte, že jsme začínali s hypotetickým spouštěním mobilních her. Víme tedy, že iPhone outpaces Android a Blackberry klesá. Ale co ve specifickém kontextu hraní? Pojďme nastavit naše časové období na posledních 12 měsíců a podrobněji rozdělit podle kategorií. V horní části časové osy můžete vidět oblíbené kategorie. Pojďme kliknout na hry.

seo nástroje zdarma od googlevýkonné marketingové nástroje pro vyhledávače od Googlu

A tady to máte - Blackberry absolutně dupne Android a dokonce hrany mimo iPhone v oblasti e-mailů a zpráv.

seo / sem utilita pro výzkum klíčových slov

Pokud bychom chtěli vytvořit nějaký bezpečný protokol pro mobilní platformu, mohli bychom chtít jít s Blackberry nebo iPhone na základě těchto dat, alespoň v krátkodobém horizontu.

Závěr

Na časové ose jsme se dozvěděli, že iPhone zůstává pro naši hypotetickou herní společnost nejpopulárnější platformou pro chytré telefony. Blackberry a Android mají podobné úrovně zájmu, ale novinové titulky naznačují, že pro Android se budí bzučení, zatímco pro Blackberry to může ubývat. Zjistili jsme také, že ačkoli iPhone má obecně více vyhledávání, větší procento vyhledávání souvisejících s Androidem má co do činění s hrami. Přestože je zde bezpochyby více due diligence, je to vynikající výchozí bod pro kohokoli v raných fázích plánování projektu nebo firmy. Dotkneme se toho v příštím groovyPost série:

  • Část 1 - Porovnání zájmu o vyhledávací dotaz s Google Insights for SearchPart 2 - Analýza časové statistiky Google Insights for Search (čtete to!) Část 3 - Regionalizace vyhledávacích kampaní s Google Insights for Search (Připravujeme) Část 4 - Nejlepší vyhledávání a rostoucí vyhledávání ve Statistikách vyhledávání Google (již brzy)