Společnost Microsoft spustila aplikaci Váš telefon pro Windows zasvěcence, kteří používají sestavení náhledu 17710 systému Windows 10 RS5. Jen před několika dny bylo oznámeno, že by to fungovalo s ne zasvěcenci se systémem Windows 10 1803, který se však ukázal být skutečný. Microsoft exec tweetoval, že na rok 1803 není úplně připraven. Kočka je ale stále mimo sáček a funkce se blíží. Pokud jste brzy adoptivní, tady je, jak začít a co můžete očekávat.

Nyní je důležité mít na paměti, že v době psaní tohoto textu je aplikace nová a omezená a je k dispozici pouze uživatelům v programu zasvěcených osob. Podporuje pouze zařízení Android se schopností sdílet fotografie z telefonu do počítače. Ale společnost slibuje několik dalších funkcí. Plán prací je umožnit uživatelům odesílat a přijímat hovory a SMS texty mezi zařízeními, sdílet webové stránky a dokumenty mezi zařízeními, podporovat iPhone a další.

Používání aplikace Telefon pro Windows 10

Příprava věcí je přímá. Ujistěte se, že máte po ruce telefon, a spusťte aplikaci Telefon (odkaz níže). Na první obrazovce klikněte na tlačítko „Propojit telefon“.

Poté na další obrazovce zadejte své telefonní číslo a stiskem tlačítka „Odeslat“ obdržíte odkaz na instalaci aplikace do telefonu.

Odkaz vás přesměruje do obchodu Google Play, takže si můžete do svého telefonu stáhnout aplikaci Microsoft Apps. Spusťte jej a v horní části klepněte na tlačítko „Začínáme“.

Poté se musíte přihlásit k účtu Windows Insider, povolit přístup k vašim fotkám v systému Android a potom klepněte na odkaz „Návrat na domovskou obrazovku“.

Na vašem počítači se zobrazí aplikace Váš telefon a měla by zobrazovat všechny nejnovější obrázky pořízené v telefonu - včetně všech snímků obrazovky.

Klikněte na libovolný obrázek a otevře se v aplikaci Windows 10 Photos, kde můžete provést základní úpravy nebo změnit velikost fotografie.

Pokud chcete telefon odpojit od počítače, přejeďte prstem dolů na oznamovací stín a klepněte na Odpojit.

Opět je důležité si pamatovat, že je to stále ve verzi beta, a zatímco zkušební prostředí mohou testovat pouze zasvěcenci, přestože je kdokoli ke stažení z Microsoft Store. Neexistuje ani konkrétní aplikace „Váš telefon“ pro Android. K tomu, aby se věci rozběhly, potřebujete aplikaci Microsoft Apps pro Android. Ale jak bude vývoj pokračovat, měli bychom začít vidět více stability a funkcí a podporu iPhone.

Mít schopnost snadno se pohybovat mezi telefonem a počítačem je něco, co by si každý měl uvědomit. To vám umožní snadno se pohybovat mezi zařízeními a dělat věci. Například Apple iMessage umožňuje snadné texty mezi Mac a iPhone a Google nedávno vytvořil podobný zážitek se zprávami Android na webu pro odesílání textů z vašeho počítače.

Až bude váš telefon oficiálně uvolněn a plně funkční, budeme se hlouběji zabývat tím, co dokáže (a nemůže) udělat. Ale prozatím vám můžeme poskytnout představu o tom, jak to bude fungovat a co můžete očekávat.

Stáhněte si svou telefonní verzi beta pro Windows 10