2017 Amazon Fire HD 10 Tablet

Společnost Amazon dnes oznámila, že její vlajková loď Fire Fire získává pěkný upgrade a nižší cenu. Tablet Fire HD 10 je dodáván s 10,1 palcovým displejem 1080p. Díky tomu je první tablet od Amazonu s tímto typem kvality od roku 2013 Fire HDX. Amazon poskytl významné snížení ceny u tabletů začínajících na 150 USD, což je o 80 USD levnější než předchozí cena na vstupní úrovni 230 USD.

Amazon Fire HD 10 Alexa Hands Free

Nový tablet Amazon Fire HD 10

Kromě vylepšeného displeje 1080 × 1080p s více než 2 miliony pixelů společnost uvádí, že nový tablet bude o 30% rychlejší. Má nový čtyřjádrový procesor 1,8 GHz s 2 GB RAM a 32 GB úložného prostoru. Obsahuje také slot micro-SD, který vám umožní rozšířit úložiště až na 256 GB. Společnost také nabízí 10 hodin výdrže baterie.

Jednou z nejvýznamnějších změn operačního systému je zahrnutí toho, co společnost nazývá Alexa Hands-Free. Pokud je povoleno, tablet bude fungovat podobně jako jiná zařízení podporující Alexa. Přestože nedostáváte stejnou funkci Amazon Echo, protože mikrofon a reproduktory jsou méně kvalitní. Přesto, za pouhých 149 $, mohl být Fire HD 10 zajímavou alternativou k Echo Show s náklady 229 $.

alexa hands free

Dalším novým přírůstkem do OS je nová personalizovaná stránka s názvem „Pro vás“, ke které lze přistupovat z domovské obrazovky. Naučí se, co na tabletu nejčastěji děláte, a poté poskytuje personalizovaná doporučení pro knihy, písně, videa a aplikace, které vám pomohou získat nejlepší zážitek ze zábavy při používání tabletu.

Samozřejmě to není špičkový hardware, který byste očekávali od iPadu nebo Microsoft Surface. Je však nabitý spoustou funkcí, včetně Alexa bez použití rukou, a cena je správná. Pokud jste členem Amazon Prime a máte hodně digitálního obsahu, jako jsou audioknihy, videa a hudba, mělo by to být pěkné.

Nový tablet Fire HD 10 bude dodáván v modré, černé a červené barvě s volitelnými kryty za dalších 40 USD. Samozřejmě však existují balíčky obchodů, které zahrnují kryt a chránič obrazovky. Jako vždy, základní verze přichází s „speciálními nabídkami“, ale můžete je odstranit za jednorázový poplatek 15 $. Nový tablet je nyní k dispozici pro předobjednávku a bude dodáván 11. října.

Tato aktualizace zahrnuje pěknou sadu nových funkcí, jako je zvýšená rychlost, vyšší rozlišení obrazovky a hands-free Alexa. Navíc, s mnohem nižší cenou 150 USD, i když jste již dříve nevlastnili tabletu Fire, možná je čas vyzkoušet si to.