amazonasociuje
Požadavky na přidružení programů k programům Ve verzi 2. února 2012 byla do druhého odstavce přidána následující věta: „Kromě toho nesmíte používat službu zkrácení odkazů způsobem, který znemožňuje nejasnost, že se připojujete k amazonskému webu. . “

Co to znamená? Nejsem si stoprocentně jistý. Požádal jsem zákaznický servis Amazon.com Associates, aby tento řádek trochu vyjasnil, a uvedli, že můj dotaz bude „předán příslušnému oddělení“. Hmm ...

Amazon Affiliate Links + URL Shorteners

Pro nezasvěcené, affiliate odkaz Amazon má vestavěný kód doporučení, který umožňuje majitelům stránek snížit zisky Amazonu za to, co kliker kupuje. Proškolené oko, affiliate odkaz je snadné najít.

Zde je například normální odkaz na 6 liber pistácií na Amazon.com.

Zde je přidružený odkaz:

http://www.amazon.com/gp/product/B001EQ5DMY/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&tag=uncbwibl-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B001EQ5DMY

Ten odvážný kousek je moje Amazon Associate ID a „ref“ jasně ukazuje, že mám na vás nezajímavý zájem kliknout a něco koupit. Pro důvtipné čtenáře to může dokonce způsobit pochybnosti o mé nestrannosti. (Ohledně toho, co se týká pistácií, byste mě určitě měli pochybovat. Jednou jsem snědl celou libru pistácií na jednom sezení a pak jsem musel jít k doktorovi s vředem. A pořád je miluji.)

Zkrácení adresy URL vám umožňuje do určité míry zamlžit použití odkazů na doporučení. Můžete například říci, že tento odkaz je přidruženým odkazem?

http://su.pr/3P16O3

Existují dobré a špatné důvody pro použití služeb zkrácení odkazů pro přidružené odkazy. Někteří lidé používají zkrácení adresy URL pro účely metrik nebo pro to, aby tyto dlouhé ošklivé odkazy byly chutnější pro Twitter. Ale jiní je používají, aby skryli své postranní motivy pro propojení určitého produktu nebo služby. To druhé chování je to, co se Amazon pravděpodobně snaží omezit.

Co tedy představuje „způsob, díky kterému není jasné, že odkazujete na web Amazon?“ To je to, co jsem požádal Amazon, a doufám, že se ke mně brzy vrátí. Amazon má vlastní službu zkracování odkazů, amzn.to (např. Http://amzn.to/wr02fh), kterou můžete použít zadáním odkazu Amazon na http://bit.ly. Zdá se, že by to nemělo být v rozporu s provozní dohodou. Zejména proto, že společnost Amazon doporučuje používat tuto otázku ve svých častých dotazech na sociální sítě (není však jasné, zda byla aktualizována od 2. února).

Nucená arbitráž

Teď je však pravděpodobně vhodný čas, abychom přinesli další mírnou změnu provozní smlouvy. Amazon nyní nutí spolupracovníky, aby souhlasili s řešením sporů v závazné arbitráži. Dříve jste mohli žalovat Amazon u státního nebo federálního soudu v King County ve Washingtonu. Amazon, stejně jako mnoho jiných velkých společností (společností vydávajících kreditní karty, notoricky), vás však žádá, abyste se vzdali svého práva na zahájení občanskoprávního řízení proti nim ohledně vaší dohody s nimi. Podívejte se na FairArbitrationNow.org a zjistěte, proč je takzvaná „nucená arbitráž“ prvotřídní dohodou.

Jakmile zjistím další informace, tento příspěvek aktualizuji. Ale prozatím bych doporučil vyhodnotit vaše použití zkracování URL, pokud je používáte k propojení na Amazon. Mohli byste najít účet Amazon Associates v ohrožení a ruce svázané s ohledem na žalobu na ušlý zisk. Obraťte se přímo na Amazon.com a potvrďte, že vaše postupy odpovídají jejich poněkud vágní provozní dohodě. A pokud je to možné, použijte jejich zkrácenou službu namísto něčeho jiného, ​​co může způsobit, že není jasné, že se připojujete k Amazonu.