První Kindle Fire od Amazonu přišel plný první iteraci Amazonského hedvábného prohlížeče. Ačkoli to tehdy zabalilo nějaké groovy funkce, Amazon od té doby provedl několik aktualizací. Především je to schopnost převést téměř jakoukoli webovou stránku do formátu eBook pro snadné čtení, včetně nočního režimu.

Prohlížeč Amazon Silk má nové tlačítko „brýle na čtení“, které se objeví po každé otevřené kartě prohlížeče, jakmile se stránka plně načte. Vše, co musí uživatel udělat pro převod stránky do formátu knihy, je kliknout na toto malé oranžové tlačítko.

obraz

Zde je příklad toho, jak se pohled na čtení mění, jak vidíte, je to docela rozdíl.

Před:

obraz

Po: (Ano, je to zcela na celou obrazovku)

obraz

Podobně jako funkce dostupné v první verzi hedvábného prohlížeče jsou k dispozici nastavení písma, barvy, okrajů a zarovnání. Černá barva s mírně zvětšeným písmem je zvláště užitečná pro čtení na tmavých místech, kde je typické světlé bílé pozadí rušivé nebo namáhavé.

obraz

Režim čtení není náhradou za formáty knih PDF, Kindle nebo ePub, ale při čtení z webu to určitě zajistí příjemný zážitek. Pokud jste to vyzkoušeli, rádi bychom slyšeli vaši zpětnou vazbu!