Hedvábný prohlížeč, ohlášený pro tablet Amazon Kindle Fire, je zajímavým novým mobilním prohlížečem, který dnes Amazon Jeff Bezos předvedl na výkopu Kindle Fire v New Yorku. Hedvábí je to, čemu říkal „distribuovaný“ prohlížeč - a tvrdí velký skok kupředu, od současných technik prohlížeče odvozených od starého modelu Netscape z poloviny 90. let. O čem to celé je? Zde je 10 věcí, o kterých byste měli vědět.

Amazon Silk

1. Amazon Silk používá architekturu „rozděleného prohlížeče“. To znamená, že software prohlížeče žije na Kindle Fire a v cloudu. Tento cloud je Amazonem stále rostoucí Elastic Compute Cloud (aka Amazon EC2).

2. Protože se Silk prohlížeč připojí k serverovému systému EC2 Amazonu, Amazon říká, že bude méně problémů s latencí a celkově lepší výkon. Nárokem je pouze pět milisekund nebo méně pro žádost o stránku. Pokud je to pravda - a budeme to testovat - webové stránky se budou načítat rychleji než tablety s jinými prohlížeči a připojeními.

3. Podporuje HTML5 a Adobe Flash Player a několik dalších kódovacích jazyků.

Amazonská hedvábná struktura

4. Poskytuje trvalé připojení. Udržuje otevřené připojení k Amazon Web Service (AWS). To znamená, že vždy existuje připojení připravené k načtení další stránky, kterou procházíte. Podle Amazonu to opět zrychluje procházení.

5. Funkce indexování stránky Silk se podle Amazonu učí vlastnosti stránky. Bude agregovat výsledky milionů načtení stránky. To udržuje tato data v cloudu serveru Amazon EC2.

6. Podle Smluvních podmínek Amazonu Silk - Amazon Silk také dočasně zaznamenává webové adresy - URL - pro webové stránky, na které slouží. A určité identifikátory, jako jsou adresy IP nebo MAC, řeší a diagnostikují technické problémy Amazon Silk. (Obecně tyto informace neuchováváme déle než 30 dnů. Pokud jste typem klobouku tinfoil, měli byste to mít na paměti.)

7. Máte možnost spustit Amazon Silk v off-cloud režimu. To umožňuje požadavkům na stránky obejít servery Amazon EC2. Bez tohoto však budete mít při procházení pomalejší rychlost. Něco na paměti.

8. Pokud prohlížeč zamrzne nebo havaruje, automaticky odešle zprávy o selhání do Amazonu.

9. Silk automaticky vybere výchozí vyhledávač. Amazon si vyhrazuje právo to změnit, aniž by vás to upozornil. Je však možné změnit výchozí. Zní to nudně.

10. Ve výchozím nastavení bude Amazon Silk stahovat mobilní verze webových stránek, pokud jsou k dispozici. To poskytuje optimálně vykreslené stránky pro sedmipalcový displej tabletu Kindle Fire. Toto nastavení budete moci změnit podle nastavení v souladu s poznámkami k vydání.

Dokud naši technici na groovyPost nebudou moci provést praktickou kontrolu, nemůžeme ověřit, že Amazon má vylepšené požadavky na výkon pro Silk. Sledujte naše komplexní ruce při kontrole a nadcházejícím roztržení Amazon Kindle Fire.

Prozatím si prohlédněte tuto krátkou ukázku prohlížeče Amazon Silk spuštěného na Kindle Fire.