Amazon udělal velký krok kupředu s novou řadou tabletů Kindle Fire HDX, které nabízejí vylepšené specifikace a obrazovky. Zde je pohled na to, co je nového.

Rodina Amazon Kindle Fire HDX

Snapdragon 800 energie

Nové tablety Amazon Kindle Fire HDX jsou k dispozici se 7 a 8,9 palcovými obrazovkami. Obě verze jsou poháněny novým procesorem Qualcomm Snapdragon 800 a 2 GB paměti RAM. CPU běží na 2,2 GHz, přičemž grafická stránka věcí je řešena novým grafickým strojem Adreno 330.

To by se mělo obzvláště líbit těm, kteří hrají na svých tabletech.

Displej s 8,9 palcovým displejem má rozlišení 2560 x 1600 (339 ppi), zatímco 7palcový Kindle Fire HDX má 1920 x 1200 pixelů, jako je nový Google Nexus 7. Displej slibuje dokonalou reprodukci barev sRGB, protože stejně jako dynamický kontrast obrazu a snížené oslnění.

Zajímavé je, že začleněním dotykové vrstvy do skleněné obrazovky je 8,9 tablet lehčí než předchozí generace. Váží 13,2 uncí.

Oba tablety mají HD kameru směřující dopředu, ale 8,9 palcový fotoaparát také přidává zadní 8megapixelový fotoaparát, takže můžete pořizovat fotografie a videa ve vysokém rozlišení. Na hardwarové frontě Amazon slibuje 11 hodin smíšené výdrže baterie - uvidíme, jak se to daří v každodenním životě.

Mayday!

Pokud jde o software, v obou tabletech je spuštěn systém Fire OS 3.0, také známý jako Mojito, Amazonova verze pro Android. Nejzajímavější věc je podle mého názoru tlačítko Mayday, dostupné v Rychlém nastavení. Tímto tlačítkem se dostanete do kontaktu s odborníkem Amazonu, který se objeví v plovoucí krabici s videem, když potřebujete vědět, jak něco udělat.

Služba je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a do 15 sekund byste měli získat podporu. Budou moci ovládat váš tablet pomocí technologie podobné vzdálené ploše. V případě, že vás zajímá, uvidíte na obrazovce živou technickou podporu, ale neuvidí vás. Takže se nemusíte starat o to, jak vypadáte, když získáte podporu.

Amazon MayDay

Funkce Amazonu, na které jste si zvykli, jako například Prime Instant Videos nebo X-Ray pro hudbu, filmy a televizi, jsou tentokrát k dispozici také.

Amazon Kindle Fire HDX 7

Podniková podpora je také rozšířena, protože stále více společností má tendenci podporovat politiku Bring Your Own Device. Je poskytována podpora pro šifrování uživatelského oddílu a pro zabezpečené intranetové weby s ověřením Kerberos. V podnikové aktualizaci 3.1 bude k dispozici více podnikových funkcí.

Ceny Kindle Fire HDX

Zásada Amazonu spočívající v nepřiměřeném předávání cen na svých zařízeních a vydělávání peněz na jejích službách je stále na místě.

Sedmipalcový Amazon Kindle Fire HDX začíná u 229 $ pro verzi 16GB WiFi pouze s reklamami a může dosáhnout až 424 $, pokud získáváte 4G verzi s 64 GB interní paměti a datovými službami AT&T nebo Verizon.

Pokud jde o 8,9palcový tablet, 16 GB verze s Wi-Fi a reklamami činí 379 $. Cena může dosáhnout až 594 $, pokud chcete datové připojení 4G, 64 GB interní paměti a žádné reklamy.

Tablety jsou nyní k dispozici pro předobjednávku a budou vydány 18. října.