Amazon nedávno vydal Fire TV streaming a herní set-top box, který bude konkurovat Apple TV a Roku. Nastavení Fire Fire je snadné a sledování obsahu Amazon a stahování aplikací je přímé. K dispozici jsou také některé pokročilejší funkce, které nejsou okamžitě patrné.

Odebrat poslední položky z Fire TV

Podobně jako u kolotoče Kindle Fire's Carousel se v hlavní nabídce zobrazuje televize, filmy, hry a aplikace, které jste nedávno použili. Někdy je to výhodné, ale možná budete chtít některé položky odebrat. Na domovské obrazovce přejděte do části Poslední položky a přejděte na položku, kterou chcete odebrat. Poté pod miniaturou aplikace nebo videa vyberte možnost Odebrat z posledních.

Odstranit

Zrcadlete Amazon Kindle Fire HDX na velkou obrazovku

Můžete vybrat svůj televizor Fire HDX, ale není jich mnoho. Naštěstí to funguje s Fire TV. Ujistěte se, že tablet a set-top box jsou ve stejné síti. Poté na Fire HDX přejděte na Nastavení> Displej a zvuky> Zrcadlení displeje. V sekci zařízení uvidíte Fire TV, stačí na něj klepnout a zahájit připojení.

Zrcadlení displeje

Poté se na televizoru zobrazí níže uvedená zpráva. Vytvoření připojení trvá jen sekundu a poté se na velké obrazovce zobrazí obrazovka tabletu.

sshot-2

Použijte Kindle Fire pro zážitek z druhé obrazovky

Při sledování filmů z Amazonu můžete použít Fire HD nebo HDX jako druhou obrazovku. Například při sledování filmu uvidíte IMDB informace o každé scéně. Ukáže informace o každém herci ve scéně, kterou sledujete, a obsahuje zajímavé maličkosti o filmu a hercích.

Chcete-li povolit druhou obrazovku, přejděte ve svém Fire TV do Nastavení> Druhá obrazovka a ujistěte se, že je zapnutá.

sshot-1

Zde je příklad toho, co uvidíte při Kindle Fire při sledování filmu. Nezapomeňte, že to bude fungovat pouze pro filmy z Amazonu a ne pro jiné aplikace, jako je Netflix nebo Hulu Plus.

Přehrávání můžete ovládat také z druhé obrazovky tabletu.

IMDB

Odstraňte hlasová vyhledávání

Schopnost vyhledávat obsah mluvením do dálkového ovladače je jedním z jedinečných prodejních míst Fire 99 TV. Amazon však na svých serverech uchovává kopii vašich hlasových vyhledávání spojených s vaším účtem. Vysvětlení je, že to pomáhá službě v průběhu času zlepšit. Pokud si nejste vědomi soukromí a raději byste na serverech Amazonu neměli své hlasové dotazy, můžete je odstranit.

Přihlaste se ke svému účtu Amazon a přejděte do části Váš účet> Spravovat svůj obsah a zařízení. Vyberte si Fire TV. V zobrazeném dialogovém okně klikněte na Spravovat hlasové nahrávky a stiskněte Odstranit. Další podrobnosti naleznete v mém článku o tom, jak odstranit hlasové vyhledávání Fire TV.

Odstranění hlasového vyhledávání

Videohry: Dálkový ovladač nebo ovladač

Byl bych v rozpacích, kdybych nemluvil o další jedinečné vlastnosti Amazonské televize - je to také hrací box. Není to tak složité jako Xbox nebo PlayStation, ale má několik mobilních herních titulů, které se dokonale rozšiřují pro velkou obrazovku. Nyní společnost prodává vyhrazený herní ovladač za 39,99 $ a některé tituly s ním pouze pracují. Pak znovu, některé pracují s přiloženým dálkovým ovladačem, zatímco jiné můžete použít jeden.

Chcete-li zjistit, jaký typ ovladače má hra, z hlavní nabídky přejděte na Hry. Zde najdete oblíbené položky Controller Enabled Favorites, které vám poskytují seznam her, které vyžadují volitelný řadič. Když jste v obchodě s hrami, můžete také filtrovat mezi hrami, které vyžadují ovladač, dálkový ovladač nebo pokud pracují s oběma.

POUZE na dálku

Jakmile se budete hlouběji věnovat popisu hry, uvidíte, s čím pracuje. Například, tady je Asphalt 8: Airborne a funguje to buď s nebo.

sshot-2

Chraňte své děti

Pokud máte děti, určitě budete chtít povolit rodičovskou kontrolu. To vám umožní nastavit PIN a zablokovat určitý obsah - včetně her, filmů, televize - a pětimístný PIN je vyžadován pro nákupy. Chcete-li se k tomu dostat, přejděte na Nastavení> Rodičovská kontrola a zapněte je. Budete vyzváni k vytvoření kódu PIN a poté budete mít další položky, které můžete spravovat.

Rodičovská kontrola

Zatímco otravné pro rodiče, když chtějí něco sledovat, zatímco junior spí, zajišťuje to, že si děti nebudou prohlížet nevhodný obsah nebo utrácet peníze!

KOLÍK

Navíc je na cestě více funkcí! Podle Amazonu budete brzy moci poslouchat hudbu v Amazon Cloudu. Proč s tím ta krabička nevznikla, já nevím.

Také je na cestě funkce s předplatným nazvaná FreeTime. Funguje to ve spojení s rodičovskými kontrolami a umožňuje nastavit individuální profil pro každé dítě. Poté omezuje dobu, po kterou může vaše dítě sledovat videa nebo hrát hry. Budu přezkoumávat, že jakmile bude přidán, jak bych si myslel, že to dělá trochu víc za tři babky za měsíc.

Co si myslíte o Amazon Fire TV? Má dostatek dalších funkcí - jmenovitě herní a hlasové vyhledávání - pro přepnutí z Apple TV nebo Roku. Nebo, pokud chcete koupit set-top box, je Fire TV na vašem radaru?