Amazon udělal, co nedokázal ani Kryptonite. Díky tomu je největším prodejcem cihel a malt v zemi, Barnes & Noble, kopající Supermana na obrubník. Muž z oceli a další hrdinové společnosti DC Comics - Batman, Green Lantern, Sandman a Watchmen - již nebudou v B&N, což je odpověď na exkluzivní dohodu, kterou Amazon udeřil o 100 populárních proužků na svém nadcházejícím Amazon Kindle Fire. YOW!

B & n kope DC komiksy

Dohoda, kterou Amazon uzavřel s DC Comics, dává nadcházejícímu Amazon Kindle palbu výlučná práva na 100 plus populárních grafických románů. V důsledku toho společnost B&N odstranila všechny kopie komiksů DC a knih s pevným obalem ze všech svých 1300 obchodů. Přesně takhle. POW! BAM! To musí bolet.

Tento týden následoval Barnes & Nobleův příklad třetí největší řetězec knih a knih Books-a-Million. KERSPLAT!

Pochopitelně, prodejci knih nechtějí, aby je Amazon nechal používat jako maloobchodní showroom pro komiksy, které by pak mohli koupit Kindle Fire elektronicky.

Pro DC Comics, tohoto dlouholetého tvůrce akčních komiksů, je ztráta velkých prodejců stěží velkou výhrou. The New York Times citoval NinjaZilla, který zveřejnil ironický nářek na webových stránkách věnovaných komiksu:

Co udělá (já) a můj špatný iPad? Je mi to tak líto, DC! Protože to není jako bych si mohl stáhnout všechny ty komiksy zdarma - ach, počkat, ano, můžu - a teď myslím, že budu a možná stáhnu každý komiks, který produkuje DC, když jsem u toho.

KAPOW! Pokud jste v klasickém komiksu, rád bych to věděl. Jste rádi nebo naštvaní, že Amazon a DC mají exkluzivní dohodu, která tlačí komiksy, které milujete, z běžných maloobchodních prodejen? Koupili byste si Amazon Fire pro komiksy? Rád bych slyšel vaše komentáře níže v mém neformálním hlasování zde. Zůstaňte naladěni - stejný čas netopýru, stejný kanál netopýrů. Metaforicky, stejně.