alexa-regional-accent-amazon-language

Amazon pokračuje v aktualizaci firmwaru na zařízeních Echo, což zvyšuje spolehlivost Alexy a zavádí nové funkce. Jednou z nových možností, kterou jsme nedávno zahrnuli, je to, že Alexa může propojit váš kalendář Microsoft Outlook.

Věděli jste ale, že můžete Alexovi dát britský přízvuk nebo mluvit úplně německy? K příslušnému nastavení můžete přistupovat prostřednictvím aplikace Alexa pro iOS nebo Android nebo přes web na adrese echo.alexa.com. Zde je pohled na to, jak to nastavit.

Nechte Alexa mluvit německy nebo britským přízvukem

  1. Spusťte aplikaci Alexa a přejděte na Nastavení a vyberte zařízení Echo, pro které chcete změnit Alexův hlas.
Nastavení aplikace Alexa
  1. Dále přejděte dolů a vyberte Jazyk v části Obecné v nabídce. Objeví se malé menu a odtud si můžete vybrat americkou angličtinu, britskou angličtinu (dáte Alexě britský přízvuk) nebo němčinu (pokud náhodou mluvíte jazykem).
Alexa jazyk

Jakmile změníte Alexův hlas podle svých představ, bude všechno fungovat stejně, jako vždy, ale Alexa má nyní britský přízvuk. Je zábavné občas měnit věci. Chcete-li získat představu o tom, co můžete očekávat, podívejte se na krátký záznam Alexa s britským přízvukem.

Osobně zjišťuji, že dát Alexovi britský přízvuk digitálnímu asistentovi poskytuje bohatý a lidský zážitek. Je pro mě také snazší porozumět. Výchozí hlasy ostatních digitálních asistentů, jako je Siri nebo Google Assistant, jsou zvukové a robotické.

Netestoval jsem to s Echo Dot nebo Echo Tap, ale funguje to dobře s původní Echo. Pokud máte Echo Dot nebo Tap, dejte nám vědět, jestli to funguje. Alexa je také k dispozici v požární televizi, ale v současné době neexistuje možnost, aby byl zvýrazněn.

Co si myslíte o britském přízvuku pro Alexu? Líbí se vám na jiných platformách změnit přízvuk nebo jazyk jiných digitálních asistentů, jako je Siri, OK Google nebo Cortana? Zanechte komentář níže a dejte nám vědět vaše myšlenky.