Amazon Echo stále získává nové užitečné funkce a jedna, která byla nedávno přidána, se nazývá profily domácnosti. To vám umožní přidat do Echo další lidi ve vaší domácnosti, aby mohli poslouchat jejich hudební nebo zvukovou sbírku a další.

Amazon Echo Alexa

Přidejte potvrzovací kód hlasových nákupů nebo vypněte funkci

Chcete-li přidat potvrzovací kód pro hlasové nákupy, otevřete na svém mobilním zařízení aplikaci Alexa nebo použijte webové rozhraní Echo. Poté přejděte na Nastavení> Hlasové nákupy, zadejte tajný čtyřmístný kód a uložte změny.

Nebo, pokud si chcete být jisti, že nikdo nepoužívá vaši kreditní kartu k nákupům, stačí tuto funkci vypnout, což můžete udělat také zde.

hlasový nákup

Přidejte profil domácnosti do Amazon Echo

Až budete mít problém se zabezpečením, můžete někoho přidat do domácnosti. Nejprve se musíte ujistit, že je osoba s vámi. Poté z aplikace Echo přejděte do Nastavení> Profily domácnosti a přihlaste se pomocí svého uživatelského jména a hesla Amazonu. Odtud stačí postupovat podle pokynů na obrazovce.

přidat člena

Osoba, kterou přidáváte, bude muset k ověření svého účtu zadat přihlašovací údaje k Amazonu.

ověřte účet

Pak ověřte, že se chtějí připojit k domácnosti.

připojit se k amazonské echo domácnosti

Jakmile se připojí, můžete říci: „Alexa, přepínejte účty“ a přepínejte mezi nimi. Můžete také říci: „Alexo, jaký je účet?“ To vám umožní zjistit, který z nich se právě používá.

Nyní může každý člověk poslouchat to, o co se zajímá, jednoduchým hlasovým příkazem. Nejen, že je to užitečné pro hudbu a zvukové knihy, ale druhá osoba může přistupovat ke svému kalendáři Google, slyšet vlastní bleskové briefing a další.

Odebrat uživatele

Pokud chcete uživatele odebrat, otevřete aplikaci Alexa a přejděte na Nastavení> Správa vaší Amazon domácnosti a osobu odeberte.

Amazon také poznamenává: „Když odstraníte profil pro dospělé z domácnosti, nemůžete přidat oba účty pro dospělé do jiného domácnosti po dobu 180 dnů. Pokud náhodou odstraníte dospělého a chcete jej znovu přidat do domácnosti, kontaktujte zákaznickou podporu Amazon Echo. “

Může to vypadat jako malý dodatek, ale pokud máte dva nebo více lidí, kteří chtějí používat Echo, je to velmi pohodlné.

Další informace o smartspeakeru Amazon Echo najdete v našem archivu zpráv a průvodcích.