Amazon dnes začíná zavádět přizpůsobenou detekci hlasu do své řady Amazon Echo a dalších zařízení poháněných Alexou. To umožní každé osobě v rušné domácnosti získat individualizovaný zážitek založený na rozpoznávání hlasu. Každý uživatel bude mít svůj vlastní Alexa Voice Profile, který funguje podobně jako uživatelské účty v počítači nebo mobilním zařízení. To umožní každému uživateli získat svou osobní hudbu, nákupní seznamy, flashové briefingy atd.

Zařízení Amazon Alexa

Alexa Voice Profiles na Amazonu Echo

Funkce Hlasové profily vám dává možnost naučit Alexa zvuk vašeho hlasu. Pak můžete komunikovat s kompatibilními zařízeními Alexa a poskytnout vám přizpůsobené prostředí. Při spuštění je kompatibilní s Nákupy, Amazonskou hudbou, Alexou na Alexu, volání a zasílání zpráv a Flash Briefings. Více uživatelských hlasových funkcí se blíží, ale Amazon zatím neuvedl žádné podrobnosti.

Nastavili jste to prostřednictvím aplikace Alexa na svém zařízení iPhone nebo Android. Vyberte svůj hlas v nastavení a poté projděte řadu ukázek, které seznamují software s vaším hlasem. Společnost zveřejnila na své stránce nápovědy video, které vám poskytne další podrobnosti o tom, jak nastavit Alexa Voice Profiles a různé způsoby, jak je můžete použít.

Alexa Voice Profiles

Google ohlásil tento typ funkcí počátkem tohoto roku pro svůj domov Google a učinil konkurenčního inteligentního reproduktoru tak, aby se lépe hodil pro obydlené domácnosti. Ale nyní, když Amazon implementoval do digitálního asistenta Alexa, byla výhoda Google Home zamítnuta. Aktualizace bude spuštěna do aplikace Alexa dnes a bude k dispozici všem v následujících dnech. Hlasové profily uživatelů budou kompatibilní se všemi zařízeními s technologií Amazon Alexa včetně Fire TV, tabletů a inteligentních zařízení Amazon Echo.

Jste majitelem Amazonské echo v rušném domě, který čeká, až bude tato funkce konečně uvedena do provozu? Zanechte komentář níže a dejte nám vědět, jak pro vás pracuje (nebo ne).