Verze aplikace Amazon Cloud Player pro stolní počítače - Prohlídka a prohlídka snímků

Amazonská cloudová jednotka, která se podobá lite verzi Dropboxu, vám umožňuje nahrávat a ukládat data v cloudu. Amazonská cloudová jednotka akceptuje jakýkoli typ souboru, ale MP3 a AAC jsou speciálně ošetřeny. Automaticky jsou k dispozici prostřednictvím Amazon Cloud Player, webové aplikace, která vám prostřednictvím webového prohlížeče nebo zařízení Android streamuje vlastní hudbu bez DRM.

V tomto groovyReview se podíváme na život v oblacích podle Amazon Cloud Player. Konkrétně se zaměříme na verzi webového prohlížeče v počítači. Pokryjeme aplikaci Android Amazon MP3 v pozdějším groovyReview.

Amazon Cloud Player - nabídka

Existuje spousta míst, kde můžete nahrát své soubory pro přístup prostřednictvím cloudu. Většina z nich nabízí zdarma přibližně 2 GB úložného prostoru a aplikaci pro synchronizaci na ploše. Gambit Amazon Cloud Drive pro získání vaší firmy je dvojnásobný 5 GB úložiště zdarma a jeho vlastní Amazon Cloud Player, který vám umožňuje přehrávat hudební soubory v počítači nebo zařízení Android.

Aniž byste se dostali do specifik Amazonské cloudové jednotky (která bude zahrnuta v jiném příspěvku), Amazon vám nabízí následující:

  • 5 GB úložného prostoru zdarma - další úložiště je k dispozici za zhruba 1 $ koncert za rok. Dodává se v hodnotách 20 GB, 50 GB, 100 GB, 500 GB a 1 000 GB. K dispozici je také časově omezená nabídka, která vám umožní získat 20 GB úložného prostoru zdarma, když si koupíte své první album z Amazon MP3 Store. Platnost však vyprší po roce. Neomezené streamování do jakéhokoli zařízení Android nebo kompatibilního webového prohlížeče (Chrome, IE 8, Firefox 3.5 a Safari). Poznámka: To nezabrání poskytovateli datového plánu vašeho poskytovatele internetových služeb nebo mobilního telefonu, aby vám dobíjel wazoo, pokud však překročíte svůj datový limit. Bezplatné úložiště skladeb zakoupených v obchodě Amazon MP3 Store - Skladby zakoupené v obchodě Amazon můžete automaticky ukládat Amazon MP3 Store přímo na Amazon Cloud Drive a to se nezapočítává do vaší kvóty.

Některá upozornění: prozatím je to dostupné pouze v USA. Pokud jste si zakoupili MP3 z Amazon MP3 Store před vydáním Amazon Cloud Player, nemůžete je nechat automaticky zapojit do Amazon Cloud Drive. Budete si je muset znovu koupit nebo nahrát MP3, které nejsou součástí DRM, které jste stáhli - a započítají se do vaší kvóty.

(Pokud nakupujete v okolí, měli byste vědět, že Amazon Cloud Drive nabízí více volného místa než Dropbox - což vám dává 2 GB - a to samé jako Box.net a SugarSync. Nezapomeňte však, že Box.net a Dropbox nenabízejí streamování hudebních přehrávačů.)

Amazon MP3 Uploader

Existují dva způsoby, jak do vaší Amazon Cloud Drive dostat skladby: (1) koupit je od Amazon MP3 nebo (2) je nahrát přes Amazon MP3 Uploader. Pokud se necítíte, že byste chtěli všechny své písničky zakoupit znovu, důrazně doporučujeme vyzkoušet číslo 2.

Instalace aplikace Amazon MP3 Uploader je relativně bezbolestná. Je to aplikace Adobe AIR, což znamená, že se jedná v podstatě o webovou aplikaci, která nevyžaduje prohlížeč (například Tweetdeck a Salesforce.com). Jako takový to nedělá spoustu slumbů kolem vašeho systému, což je vždy plus, pokud se mě zeptáte.

Chcete-li stáhnout program Amazon MP3 Uploader, spusťte přehrávač Amazon Cloud Player a v levém horním rohu klikněte na velké tlačítko „Upload to your Cloud Drive“.

Amazon Cloud Drive Uploader

Amazon vás poté upozorní na různé výhody instalace aplikace Amazon MP3 Uploader, což opravdu není vše potřebné, protože v současné době neexistuje žádný jiný způsob, jak dostat hudbu do své Amazonské cloudové jednotky. Klikněte na Stáhnout. Spusťte soubor .exe, který se stáhne, a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Amazon MP3 Uploader

Amazon MP3 Uploader je neuvěřitelně uživatelsky příjemný. Automaticky vyčichává veškerou vaši hudbu, založenou na knihovnách Windows Media Player a iTunes, a všechny je ochotně ověří pro vaše podezření. Můžete projít a vybrat, které chcete nahrát a které chcete přeskočit. Je vhodné věnovat pozornost velikostem každého souboru / složky, který nahráváte, protože v cloudu je zde omezený prostor.

Amazon MP3 Uploader

Pokud Amazon MP3 Uploader nenalezne to, co hledáte z jakéhokoli důvodu, můžete jej vyhledat také kliknutím na Procházet další hudbu. Osobně raději zastavím věc úplně a ručně vyberu svou hudební složku. To šetří aplikaci před skenováním celého mého 400 GB disku a oholí asi 20 minut čekací doby. Navíc se mi nelíbí roboti, kteří se pohybují po mém počítači a hledají věci….

Celkově jsem v pohodě s Amazon MP3 Uploader. Myslím, že bych ocenil způsob, jak nahrát bez stažení instalačního programu, protože se mi líbí mít v daném okamžiku na svém počítači nainstalované holé minimum aplikací. Myslím, že v budoucnu, jakmile Amazon Cloud Drive získá svého vlastního synchronizačního klienta a la Dropbox a SugarSync, Amazon MP3 Uploader přestane fungovat. Ale prozatím to dělá, co potřebuje. Nebo snad uploader dělá nějakou komickou datovou komprimaci černého pásu ninja nebo zrychlení uploadu, aby se zvýšila rychlost uploadu, takže to asi bude trvat? Kdo ví.

Než se pustíme do přehrávání, stojí za zmínku, co Amazon MP3 Uploader dělá a nezvládá. Ukázalo se, že Amazon MP3 Uploader je poněkud chybný - měl by se skutečně nazývat Amazon MP3 a AAC Uploader. Zpracovává soubory MP3, AAC a M4A bez DRM. Nezahrnuje WAV, WMA, FLAC, M4P, OGG a všechny vaše další exotičtější typy hudebních souborů. A to je pravděpodobně k lepšímu, protože tyto soubory budete streamovat - pravděpodobně to není nejlepší místo pro 100 MB bezeztrátový zvukový soubor. Což mi připomíná, Amazon MP3 Uploader také nepřijímá soubory přes 100 MB. Opět je to ve vašem nejlepším zájmu - pokud nemáte neomezený datový plán (který málokdo - včetně těch, kteří si myslí, že ano - ale to je jiný příběh).

Amazon Cloud Player - webová verze

Amazon Cloud Player je docela pěkný. Je poháněn aplikací Adobe Flash a je zcela nezávislý uvnitř okna prohlížeče. Ačkoli to společnost Amazon nedoporučuje, můžete ji připnout na hlavní panel a chovat se jako webová aplikace Chrome. Občas budete požádáni o přihlášení, ale s automatickým doplňováním to není problém. (Rychlá poznámka o připnutí na hlavní panel pomocí Chromu - budete muset ručně přejít na https://www.amazon.com/gp/dmusic/mp3/player zkopírováním a vložením adresy URL do svého prohlížeče, jinak moudrou ikona klíče se skryje. Avšak připnutí na hlavní panel má tu výhodu, že skryjete lištu umístění, kterou uvidíte na dalším snímku, ale ne na následujících.)

Navigace Amazon Cloud Player

Amazon Cloud Player

Pokud jste tento článek sledovali dále, najdete poslední nahraná videa v seznamu skladeb Nejnovější nahrání, který je součástí aplikace Amazon Cloud Player.

Amazon Cloud Player v prohlížeči Chrome

Navigaci vaší cloudové hudební knihovny usnadňují procházení sloupců vlevo. Můžete třídit podle písně, alba, interpreta nebo žánru, které lze očekávat. Jakmile vyberete jednu z možností vlevo, můžete ji také seřadit podle jiných kritérií. Pro zážitek, který je nejvíce podobný prostředí iTunes / Windows Media Player, zvolte Alba a poté Seřadit podle interpreta v pravém horním rohu.

Amazon Cloud Player v prohlížeči Chrome

K dispozici je také praktický vyhledávací panel. I když to není okamžité, je to dostatečně rychlé, aby uspokojilo všechny kromě těch netrpělivějších audiofilů.

Správa hudby v aplikaci Amazon Cloud Player

Třídění a mazání skladeb v Amazon Cloud PLayer

Máte také možnost udělat nějakou správu světla ve své knihovně. Každá skladba má vedle ní zaškrtávací políčko. Můžete si vybrat jednu nebo více skladeb, které chcete přehrát, přidat do seznamu skladeb, odstranit nebo stáhnout.

Stahování skladeb v Amazon Cloud Player

Funkce stahování je vlastně docela rad. Hudbu bez DRM si můžete stáhnout do jakéhokoli počítače nebo zařízení, jak byste měli. U jednotlivých souborů je můžete stáhnout jeden po druhém. Pokud si chcete stáhnout více než jeden najednou, budete muset nainstalovat Amazon MP3 Downloader, což je, bohužel, samostatná aplikace od Amazon MP3 Uploader. Naštěstí, pokud jste si někdy koupili něco z Amazon MP3 Store, pak už máte Amazon MP3 Downloader. Pokud nemáte nainstalován Amazon MP3 Downloader, Cloud Player se vás zeptá, jestli ho chcete nainstalovat. U jednotlivých souborů můžete zdvořile odmítnout a pak přímo získat své MP3. Pokud již máte nainstalován Amazon MP3 Downloader, nemáte na výběr.

Nastavení Cloud Player

Cloud Player má prozatím neuvěřitelně dvě nastavení. K oběma položkám se dostanete kliknutím na Nastavení> Nastavení Amazonu MP3 v horní části obrazovky.

Nastavení aplikace Amazon Cloud Player

Zde si můžete vybrat, zda chcete automaticky ukládat nákupy z Amazon MP3 Store na vaši cloudovou jednotku, nebo chcete-li je pouze uložit do svého zařízení. Můžete také určit, zda chcete automaticky stahovat nákupy MP3, které jsou na Amazonské cloudové jednotce, nebo je nechat v cloudu. Zatím je to nejblíže k synchronizaci, kterou získáte s Amazon Cloud Player. Naštěstí jsou tato nastavení specifická pro počítač, který používáte - takže si ho můžete nechat automaticky stáhnout z domácího počítače, ale nechat je v cloudu v práci.

Nastavení aplikace Amazon Cloud Player

Závěr

Vzhledem k tomu, co to je a k čemu je používám, se mi líbí Amazon Cloud Player. Kdybych pracoval v kanceláři, kde se „The Man“ zamračil při instalaci nebo stažení něčeho do firemních počítačů, viděl bych, jak to budu používat, abych získal opravu z mé osobní hudební knihovny. Pravděpodobně bych to dokonce použil na Grooveshark nebo SugarSync. Hráč je mnohem lépe realizován v Amazon Cloud Player než s SugarSync a zákonnost Amazon Cloud Player je mnohem jasněji definována než s Groovesharkem (nerad bych si zvykl na Grooveshark, jen abych zjistil, že je vypnul jsem se za tři měsíce - Lala.com jsem měl předtím zlomené srdce). Jako webová aplikace je Amazon Cloud Player velmi čistý. Změní se velikost, což je pro mě důležité, protože používám netbook asi 50% času. Zaznamenal jsem určité zpomalení řečeného netbooku, ale ne víc než já, když vytvářím pozadí na YouTube nebo Pandora.

Amazon Cloud Player samozřejmě není nikde poblíž a nahrazuje výklenek, který v mém životě vyplňuje iTunes - ale to není to, pro co je určen. Jakákoli osobní hudební knihovna stolních počítačů, ať už Doubletwist, Rhythmbox nebo Windows Media Player, předčí webový Amazon Cloud Player v naprostých funkcích a výkonu.

V některých oblastech by se mohl Amazon Cloud Player vylepšit, a jsem si jist, že to v budoucnu bude. Rád bych viděl funkci hraní ve frontě, podobně jako Grooveshark. A viděl jsem, jak Amazon Cloud Player uspěje tam, kde iTunes Ping může selhat - nebo alespoň může přijít s některými dobrými doporučeními (nevadí mi takový druh reklamy). Jak tomu bylo nyní, Amazon Cloud Player zcela postrádá jakékoli reklamy, což je příjemné vidět v bezplatném produktu. Je pravda, že celá věc je v podstatě k tomu, abych vás prodala v obchodě Amazon MP3 Store, ale to je určitě přijatelné, protože vítají všechny vaše MP3 a AAC bez DRM.

Budu používat Amazon Cloud Player často? Asi ne. Stejně snadno dokážu své MP3 uložit do telefonu, jak jsem mohl v cloudu. A to je podle mě skutečná výzva, které Amazon Cloud Player čelí - dilema omezení využití dat. Streamování hudby z cloudu je vše v pořádku a dobré, ať už prostřednictvím vaší domácí sítě nebo 3G, ale pokud někdy přijde čas, kdy budeme muset být lakomí s naším přenosem dat, budou služby jako Amazon Cloud Player patrně mezi tukem, který se dostane ve vašem datovém rozpočtu. Možná jsem v tom sám, ale já prostě nechápu, proč bych se měl obtěžovat ukládáním skladeb v cloudu na $ 1 za GB, když mám 16 GB v kapse 24/7 bez ohledu na můj stav nebo umístění „spojení“ .

Myslím, že co je ještě pozoruhodnější, je to, co tento krok představuje pro Amazon. Je ve hře cloud / music locker / MP3 store. Myslím, že je bezpečné říci, že iTunes byly v tomto okamžiku částečně deponovány, a myslím, že do ringu vstoupí další hodnotní uchazeči. Amazon je tady. Microsoft je tady. Google je na cestě. Věci jsou zajímavé a je příjemné vidět, že Amazon je investován.