Amazon nemůže být vynechán z válek cloudových úložišť. Amazon má méně mluvenou službu cloudového úložiště, která nabízí 5 GB volného místa a dostupné placené plány. Na rozdíl od Dropbox, Amazon nenabízí doporučení pobídky nebo metody pro zvýšení vašeho volného úložného prostoru. Pokud však zakoupíte některý z placených programů, Amazon nabízí neomezený úložný prostor pro hudbu.

Aby byly soubory způsobilé pro neomezený hudební prostor, musí být hudební nahrávky ve formátu MP3 (.mp3) nebo AAC (.m4a, soubory iTunes bez DRM) a musí mít velikost menší než 100 MB. Všechny bezeztrátové soubory s příponou .m4a nelze ukládat do neomezeného hudebního prostoru. Soubory zakoupené v digitálním hudebním obchodě, jako je Amazon MP3 Store, a soubory importované do vašeho počítače z hudebního CD tyto kritéria často splňují. Soubory, které splňují tato kritéria, se do kvóty úložiště Cloud Drive nezapočítávají, pokud plán úložiště zahrnuje neomezený hudební prostor. Poznámka: Hudební nahrávky v jiných formátech, bezeztrátové soubory nebo zvukové nahrávky, které nejsou písněmi a jinými než zvukovými soubory (i pokud jsou ve formátu MP3 nebo AAC), nemají nárok na neomezený hudební prostor a započítají se do úložného prostoru Cloud Drive.

Díky tomu se podíváme na skutečnou aplikaci pro stolní počítače od Amazon Cloud Drive. Nejprve jsem si hned všiml, že jediným způsobem, jak nahrávat soubory, je kliknout na ně pravým tlačítkem a použít volbu Odeslat do. Namísto použití složky podobné Dropboxu se vybrané soubory nahrávají přímo na server Amazon. To je příjemné pro nahrávání, ale je to nepohodlné, když potřebujete soubor odstranit. Odstraňování souborů, které používáte webové rozhraní, v libovolném oblíbeném prohlížeči (Chrome, Firefox atd.).

poslat na jednotku Amazon cloud

Nahrávání je sledováno v nabídce na hlavním panelu. Všiml jsem si, že Amazon měl potíže s nahráváním velkých souborů, i když si nejsem jistý, zda to bylo kvůli tvrdému limitu nastavenému Amazonem, nebo jestli to bylo kvůli mé pomalé rychlosti připojení DSL v době testování.

stav nahrávání cloudové jednotky amazon

Pokud jde o webové rozhraní, Amazon Cloud Drive není špatný. Nabízí rozšířený strom všech složek. Obzvláště se mi líbilo, že nákupy Amazon MP3 jsou automaticky přidávány do samostatné složky, která nevyužívá žádnou z vašich úložných kvót, i když jste na bezplatném účtu.

amazon cloud drive web interface

Nastavení bylo také rychlé a bezbolestné. Právě jsem stáhl instalační soubor a klikl na instalaci. Hotovo. Službu Cloud Drive lze nastavit tak, aby fungovala na jakémkoli Amazonském účtu, což je obzvláště příjemné, pokud máte účet pro stahování hodně hudby.

instalační okno

Amazon Cloud Drive poskytuje snadné 5 GB webového úložiště, které nevyžaduje uchovávání souborů v počítači, což je pěkné. Poskytuje také neomezený úložný prostor pro hudbu, pokud upgradujete na placený plán. Na druhé straně nemá téměř tolik funkcí, jaké se v Dropboxu nacházejí, a nemá žádný způsob sdílení souborů. Na rozdíl od CrashPlan není žádná z nahraných dat šifrována a žádná z nich není automaticky aktualizována. Celkově bych řekl, že Amazon Cloud Drive je bezplatná 5 GB webová „usb stick“, která je skvělá pro rychlý přístup k necitlivým souborům. Pokud však potřebujete seriózní řešení pro zálohování nebo spolupráci, podívám se jinam.