Společnost Amazon dnes oznámila, že její tablet Fire HD 10 se osvěžuje novým hardwarem a novou verzí Fire Tablet Kid Edition. Aktualizovaný tablet si zachová stejný 10,1palcový displej HD jako předchozí model. Pod kapotou je však rychlejší procesor, aktualizovaná baterie a poprvé port USB-C pro rychlé nabíjení.

Zcela nový Fire HD 10 Tablet (10,1

Amazon.com Cena aktualizována dne 2020-03-22 - více informací

Amazon Fire HD 10 Tablet Refresh

Amazon říká, že nový obnovený Fire HD 10 poběží o 30 procent rychleji než předchozí model. Obsahuje nový 2,0 GHz osmijádrový procesor a 2 GB RAM. Existují dvě verze s interním úložištěm 32 nebo 64 GB - rozšiřitelné až na 512 GB instalací karty micro-SD. Vylepšená baterie nabídne až 12 hodin životnosti baterie. A letos přichází s portem USB-C pro rychlé nabíjení. Aktualizovaný tablet také přijde v nových barvách, včetně Twilight Blue, Plum a White.

Nový model navíc nabízí schopnost obrazu v obraze (PiP). To vám umožní sledovat videoobsah při práci v jiných aplikacích. Funkce PiP začíná tímto novým modelem, ale v budoucnu je nastavena na všechny moderní tablety Fire.

Fire HD 10 Kids Edition je svazek přátelský pro děti. Kromě široké škály barevných pouzder s nastavitelným stojanem jsou softwarové služby stejné. Bezplatný rok služby Amazon FreeTime, která nabízí tisíce aplikací, knih, filmů a pořadů zaměřených na děti, které jsou přiměřené věku. Kromě toho nabízí pokročilé rodičovské kontroly pro sledování a omezení množství času, který stráví na tabletu.

Jak vidíte výše, ceny mezi 32 GB a 64 GB verzemi jsou blízko, takže se budete muset rozhodnout, zda chcete další prostor. All-New Fire HD Kids Edition je nejlevnější (alespoň prozatím), ale solidní volba pro ty z nás, kteří mají doma v domácnosti. Všechny jsou nyní k dispozici pro předobjednávku a budou odeslány 30. října.