Společnost Amazon dnes uspořádala každoroční hardwarovou akci, na které oznámila spoustu nových technologií a zařízení poháněných Alexou. Společnost již oznámila svůj nový hardware v obývacím pokoji s aktualizovanými Fire TV Cube, Soundbar a TV. A dnes bylo oznámeno mnohem více. Zde je přehled některých největších oznámení týkajících se nové řady zařízení Alexa.

Echo Flex - Plug-in mini inteligentní reproduktor s Alexou

Amazon.com Cena aktualizována dne 2020-03-22 - více informací

Alexa-kompatibilní inteligentní trouba

Na loňské akci jsme viděli zvláštní oznámení mikrovlnné trouby s Alexou. A společnost letos pokračuje ve své cestě do kuchyně s Amazon Smart Oven. Jedná se o konvekční troubu 4 v 1, která umožňuje smažení vzduchu, sušení potravin, konvekční vaření a mikrovlnné funkce. Ve skutečnosti nemá uvnitř mikrofon a kameru. Je však kompatibilní s dalšími zařízeními vybavenými Alexou, jako je vaše Echo.

Inteligentní trouba je dnes k dispozici pro předobjednávku, cena za 250 USD a bude dodána 14. listopadu.

Zcela nový (3. gen) Echo

Jak se očekávalo, s novým produktovým cyklem přichází nová Amazon Echo. Zcela nový inteligentní reproduktor Amazon Echo zahrnuje nové reproduktory napájené Dolby pro přehrávání 360 ° zvuku. Obsahuje funkce, které jsou více v souladu s výkonnějšími Echo Plus (přemýšlejte o inteligentních domácích ovládacích prvcích). Dodává se také v nových barevných provedeních tkaniny.

Echo 3. generace je nyní k dispozici pro předobjednávku za 99,99 $ a bude dodáno 16. října.

Echo Dot s hodinami

Amazon řekl, že nejčastější otázkou uživatelů je „kolik je hodin?“ takže nová tečka obsahuje hodiny. Zcela nový gen Echo Dot obsahuje LED displej, který zobrazuje čas, venkovní teplotu a časovače. A stejně jako jeho velký bratr, přichází také v nových barvách tkaniny.

Nový Echo Dot s LED hodinami je nyní k dispozici pro předobjednávku a je dodáván 16. října.

Echo Flex

Echo Flex je Amazonovo nejmenší Echo zařízení. Připojíte jej do elektrické zásuvky a obsahuje mikrofon pro Alexa příkazy a dotazy. Zahrnuje také USB nabíjecí port a volitelné noční světlo nebo snímač pohybu.

Echo Flex je dnes k dispozici pro předobjednávku za 24,99 $ a dodává se 14. listopadu.

Echo Show 8

Echo Show 8 je nejnovější v řadě chytrých displejů Amazonu. Jedná se o novou možnost velikosti obrazovky pro zákazníky, která doplňuje Echo Show 5 a větší Echo Show 10. Obsahuje videokameru s HD displejem a ochranou soukromí. Bude nabízet podobný výkon reproduktorů u celé Echo show se stereofonním zvukem.

Echo Show 8 je dnes k dispozici pro předobjednávku za 129,99 $ a bude dodána 21. listopadu.

Echo Studio

Echo Studio je Amazonova špičková zvuková verze inteligentního reproduktoru Alexa. Obsahuje pět reproduktorů včetně tří 2 ”středních ovladačů, 1” výškový reproduktor a 5,25 ”basový reproduktor. Je vybaven 3D audio podporou Dolby Amos. A vestavěné mikrofony Alexa se automaticky kalibrují podle místnosti, do které jej vložíte.

Echo Studio je nyní k dispozici pro předobjednávku za $ 199 a bude dodáno 7. listopadu.

Echo pupeny

Toto je Amazonův pokus o konkurenci s AirPody Apple a podobnými ušními sluchátky, ale s Alexou. Echo Buds jsou vybaveny dvojitými armaturami v každém pouzdru, které zajišťují vyváženou kvalitu zvuku. Mají aktivní potlačení hluku, které je přístupné pomocí kohoutku. Společnost uvádí, že mají pět hodin nepřetržité výdrže baterie až 20 hodin včetně přiloženého pouzdra.

Ušní klapky jsou dnes k dispozici pro předobjednávku a jejich cena je 129 USD a bude dodána 30. října.

Další oznámení

Kromě výše uvedených zařízení Alexa společnost Amazon také oznámila „zcela nové eero“ síťové zařízení Wi-Fi, nový vnitřní fotoaparát Ring, inteligentní lampu pro děti zvanou Echo Glow. Společnost také oznámila novou technologii Alexa včetně funkce Host Connect, režimu komunikace pro děti, vícejazyčného režimu, „detekce frustrace“ a hlasů celebrit. Hlasy celebrit budou 0,99 $, každý od Samuela L. Jacksona.

Amazon Day 1 Edition Wearables

Společnost také oznámila, jak chce, aby se Alexa stal vaším nositelným pomocníkem tím, že do vašich brýlí vloží hlasového asistenta. Na rozdíl od Google Glass neexistuje kamera ani displej, pouze mikrofony a reproduktor. Produkt se nazývá Echo Frames, který je experimentální a bude prodáván v omezeném počtu. Rámy podporující Alexa budou prodávat za 179,99 $.

Kromě „chytrých rámečků“ společnost zavádí Echo smyčku, takže si můžete vzít Alexu s sebou na ruku. Je to nadměrný prsten, který klouže po prstu a obsahuje mikrofon a malý reproduktor. Bude to stát 129,99 $.

Jedná se o zařízení s omezenou edicí a jsou k dispozici pouze na pozvání. Budou k dispozici koncem tohoto roku.