Amazon právě vydal novou službu zálohování dat pro podnik s názvem Glacier. Ve srovnání s AWS a dalšími řešeními podnikových archivů je cena ledovce mnohem nižší. Úlovek spočívá v tom, že Glacier je navržen pro dlouhodobé skladování, k němuž nebude nutné přistupovat velmi často, podobně jako stará fotoalba, na které máma naléhá, ​​abych se na ně podíval.

Amazon uvádí na trh cloudové úložiště Glacier pro podniky

V současné době většina společností používá zálohování pásky pro archivaci velkého množství dat. Zálohování na pásku však obvykle vyžaduje drahé počáteční náklady, díky kterým je pro malé a střední podniky neatraktivní. A protože služba není dynamická, přinutilo by společnosti nakupovat větší množství úložného prostoru, než ve skutečnosti musíte mít jistotu, že vám nikdy nedojde.

Ledovec funguje jinak. Namísto použití pásky se Glacier spoléhá na velké sítě úložných polí tvořených levnými vysokými úložnými disky. A pak je tu cena, která je neobyčejně levnější než podobné služby. Amazon účtuje 0,01 $ za GB / měsíc za uložení v systému pay-as-you-go a je to zdarma k přenosu dat. Vyjímání dat je však složitá část.

Protože Glacier je navržen pro dlouhodobé ukládání, Amazon neočekává, že podniky budou načítat data velmi často. Poskytuje zdarma 5% dat za měsíc přístupný a poté jsou náklady odstupňovány na základě dostupné částky. Pokud jsou data odstraněna do 3 měsíců od jejich nahrání, platí se také poplatek za předčasné ukončení. Nahraná data mohou trvat několik hodin, jakmile bude žádost o načtení podána prostřednictvím rozhraní REST API, což je další věc, kterou je třeba zvážit. Za přenos dat mezi Amazon EC2 a Glacier ve stejném regionu se neplatí žádný poplatek.

Pro ty, kteří se obávají výpadků, Amazon zaručuje 99,999999999% trvanlivost tím, že redundantně ukládá data na více serverových farmách na více zařízeních. Amazon označuje organizační strukturu dat jako jednotlivé „úschovny“. To je skvělý termín, protože všechna nahraná data jsou šifrována pomocí zabezpečení AES-256.

V roce 2007 předvídal IBM Technical Strategy Director and researcher, Dave Russel, že řešení obnovy se přesunou do cloudu. Pokud o tom Amazon má co říct, nebyl ve své predikci daleko.