Společnost Amazon dnes oznámila, že nabízí novou hudební službu podporovanou reklamou pro všechny vlastníky Echo v USA. To znamená, že nemusíte být členem Amazon Prime ani se přihlásit k odběru služby Prime Music Unlimited společnosti, abyste mohli streamovat hudbu na vašem zařízení s podporou Alexa. Zde je přehled toho, co můžete od této nové služby očekávat.

Zdarma streamování hudby na vaše echo

Nová bezplatná služba streamování vám umožní bezplatně poslouchat seznamy skladeb a stanic streamovaných na zařízeních Alexa. Cílem společnosti je dostat se na volný trh s kouřením a konkurovat společnostem, jako je Spotify. S novou službou Amazonu máte přístup k přehrávání stanice založené na písni, interpretech nebo žánru. Tato služba je datový proud, takže není možné přehrávat hudbu na vyžádání. Budete mít však přístup k více než 2 milionům skladeb, které pocházejí ze stejného katalogu jako předsedové. Během streamování mezi písněmi však dojde k přestávkám; což je stejný model pro bezplatné uživatele Spotify nebo Pandora.

Příkazy Alexa pro streamování hudby zdarma

Chcete-li začít s novými službami, nemusíte na svém konci nic dělat. Společnost začala tuto funkci zavádět dnes. Možná budete chtít zapnout svůj Echo a vynutit aktualizaci. Amazon si všimne následujících příkladů příkazů, které můžete dát Alexovi:

  • „Alexa, zahrajte si seznam skladeb Pop Culture“, abyste slyšeli konečný globální seznam skladeb pro dnešní populární hudbu. „Alexa, zahrajte si stanici Imagine Dragons“, abyste slyšeli stanici inspirovanou populární rockovou kapelou. „Alexa, hrajte hudbu 80. let“, abyste slyšeli stanice plná hudby z éry: „Alexo, hraj country,“ slyšet stanici s některými z nejlepších v žánru.

Pamatujte, že v současné době je k dispozici pouze majitelům Echo ve Spojených státech a není tak robustní jako Prime členové nebo předplatitelé Amazon Music Unlimited. Členové Amazon Prime mohou například začít hrát na požádání konkrétní skupinu nebo interpreta bez reklam. Díky předplatnému Amazon Music Unlimited získáte více funkcí a mnohem větší katalog více než 50 milionů skladeb s umělci, ze kterých si můžete vybrat.

Nezapomeňte také, že pokud máte jako výchozí nastavenu jinou službu, například Apple Music nebo Spotify, budete ji muset v aplikaci změnit. Další informace o tom, jak nastavit výchozí Alexa streamování hudby.

Další zajímavou součástí tohoto příběhu je společnost Google, která dnes oznámila, že prostřednictvím svých domovských reproduktorů Google nabízí bezplatné reklamní proudy hudby YouTube podporované reklamami. Obě společnosti soutěží o to, aby si svého inteligentního reproduktoru do vašeho domova přidaly další a další funkce.