Virtuální asistent Amazonu Alexa, který běží na zařízeních společnosti Echo a Fire, je vhodný. Nicméně, vaše Echo může brát příliš mnoho svobod, pokud jde o utrácení vašich peněz.

Pravděpodobně jste slyšeli příběhy o objednávání předmětů na nehodu, jako je například šestiletá dívka, která si objednala domeček pro panenky 170 dolarů a čtyři libry cukrovinek. Zprávu o tom, jak se to stalo, si můžete prohlédnout v následujícím videu:

Pokračujte ve čtení a my vám ukážeme několik způsobů, jak zabránit tomu, aby se vám problém stal.

Vypněte hlasové nákupy

  1. Spusťte aplikaci Amazon Alexa ve svém mobilním zařízení nebo počítači na adrese alexa.amazon.com. V tomto příkladu používám aplikaci pro Android, ale kroky jsou v systému iOS nebo webu prakticky stejné.Next klepněte na tlačítko Menu a přejděte na Nastavení> Hlasové nákupy. Vypněte hlasový nákup. Pokud to znovu potřebujete, stačí se vrátit a přepnout jej znovu.
Alexa hlas nákup

Přístupové heslo chrání hlasové nákupy Amazonu Alexa

  1. Spusťte aplikaci Alexa na svém mobilním zařízení nebo na webu. Klepněte na tlačítko Menu a přejděte na Nastavení> Hlasové nákupy. Ověřte hlasové nákupy je povoleno a zadejte čtyřmístný potvrzovací kód a změny uložte.
Nastavení

Nyní, pokud se pokusíte koupit položku od Amazonu, Alexa řekne „Řekněte mi svůj hlasový kód.“ Samozřejmě je rozumné být ohleduplný k tomu, jak hlasitě říkáte kód, protože členové domácnosti vždy číhají.

Za zmínku také stojí, že to vytváří přístupový kód pro jednotlivé účty a ne pro každé zařízení Alexa. Pokud má vaše žena Echo Dot a používáte tradiční Echo, chcete použít každý jiný kód.

Pokud jste někdy nechali Alexa spouštět televizorem nebo členem vaší domácnosti náhodně, zastavte ho v utrácení peněz bez povolení přidáním přístupového kódu nebo použijte jadernou možnost vypnutím funkce.