Echo Dot

Amazon se snaží usnadnit uživatelům svého digitálního asistenta Alexa najít hlasové aplikace, které rozšiřují jeho funkčnost. Nově objevená funkce bude mít Alexa doporučovat dovednosti třetích stran, když nemůže odpovědět na určité otázky.

Doporučení Alexa Skill

V našem článku o nových dovednostech Amazonu Today in Music pro briefing Alexa jsme vám řekli, jak dovednosti Alexa vyvinuté společností Amazon vás nasměrují na vlastní dovednosti a služby. To je v naději, že uživatelé Alexa zůstanou v amazonském ekosystému a pomůže to zvýšit příjmy společnosti. Nyní to vypadá, že se věci začínají měnit a Alexa doporučí dovednosti třetích stran pro věci, s nimiž vám nemůže pomoci.

Podívejte se na následující video pořízené Voicebot.ai. Ukazuje, jak Alexa doporučuje dovednosti od vývojářů třetích stran, když se zeptá na cenu akcií, na kterou nemůže odpovědět. Můžete jasně slyšet, že Alexa doporučuje jeho ne-Amazonské dovednosti k jeho otázce o cenách akcií Apple.

Neočekávejte však, že Alexa vždy doporučí jinou dovednost. Tato nová funkce nebyla formálně uvedena všem uživatelům. Když se na to zeptal, mluvčí Amazonu řekl TechCrunch: „V současné době Alexa v omezených scénářích odpoví na určité otázky navrhnutím dovedností, které mohou být užitečné. Jsme rádi, že se tato funkce v průběhu času rozšiřuje a rozšiřuje o další zákazníky, aby jim pomohla objevit nové dovednosti a získat informace prostřednictvím Alexa. “

Toto nově objevené chování není dosud zcela spolehlivé. Možná to nebudete chtít, aby fungoval neustále (nebo vůbec) v závislosti na tom, co se zeptáte. I když vám může nabídnout pomoc doporučením dalších dovedností, můžete si být jisti, že vás nejprve upozorní na dovednosti Amazonu, pokud jsou k dispozici. A i když Amazon vede na trhu inteligentních reproduktorů, Google již má u svého konkurenta Echo, reproduktoru Google Home, funkci vyhledávání dovedností. Vývojáři aplikací musí pouze informovat společnost Google o tom, co aplikace může udělat, a bude nabízena jako doporučení prostřednictvím asistenta Google.

Přesto je to dobrý začátek, díky kterému jsou hlasové aplikace lépe rozpoznatelné a snadněji se používají. Amazon má již pro zařízení poháněná Alexou k dispozici více než 15 000 dovedností. Mnoho z nich však má nízkou kvalitu nebo nefungují, protože vývojář projekt opustil. Navíc se některé nepoužívají, protože spotřebitelé nevědí, že existují. Je to tedy dobrý začátek, díky kterému jsou hlasové aplikace lépe rozpoznatelné a snadněji se používají.

Pokud vlastníte Amazon Echo nebo jiné zařízení dodávané s Alexou, dejte nám vědět o oblíbených dovednostech, které jste povolili, v sekci komentářů níže.