Amazon dnes spustil aplikaci Alexa pro počítače se systémem Windows 10 prostřednictvím obchodu Microsoft Store. Tato aplikace vám umožní používat Alexa stejně jako na zařízeních Echo, jako je přehrávání hudby nebo zvukových knih, kontrola kalendáře, vytváření připomenutí, ovládání inteligentních domácích zařízení… atd. Je schopen tisíců různých dovedností Alexa, které má digitální asistent k dispozici.

Některé úkoly, jako je video a komunikace, a některé služby, jako jsou Spotify a Pandora, zatím nejsou podporovány. V současné době se zdá, že Alexa bude více zaměřena na produktivitu, ale očekává se, že bude přidáno více služeb a funkcí.

V loňském roce jsme se dozvěděli, že Microsoft a Amazon se spojily s cílem integrovat své digitální asistenty. To umožňuje Cortaně získat přístup k informacím od Alexy a naopak. Ukázali jsme vám, jak přimět Cortanu a Alexu, aby spolupracovaly, ale tato integrace je přinejlepším neohrabaná. Ale nyní máme Amazonu Alexa jako samostatnou aplikaci v Microsoft Store pro Windows 10, která by měla zlepšit celkový dojem. Zde je pohled na to, co můžete od bezplatné aplikace očekávat.

Aplikace Alexa pro Windows 10

To je způsob, jak Amazon odpojit Alexu od svých reproduktorů Echo a Fire TV a umožnit tak využití ve více vašich každodenních pracovních činnostech. Můžete jej nainstalovat do jakéhokoli systému Windows 10, ale pouze kompatibilní počítače podporují schopnost probudit slovo pro hands-free zážitek. Pokud váš počítač nemá funkce slovního buzení, můžete jej stále používat kliknutím nebo klepnutím na tlačítko Alexa v aplikaci a poté vyslovením hlasového příkazu. Nebo můžete také použít klávesovou zkratku Ctrl + Shift + A.

Také mějte na paměti, že ji musíte nainstalovat na systémovou jednotku. Vzhledem k tomu, že se jedná o aplikaci Microsoft Store, bude možné pracovat s počítači se systémem Windows 10 v režimu S. V současné době je k dispozici pouze v USA, Velké Británii a Německu. Další místa budou uvedena v roce 2019. Aplikaci Alexa si nyní můžete stáhnout z obchodu Microsoft Store. Zkuste to a dejte nám vědět, co si myslíte.