Dáváte přednost fyzickým kopiím své hudby? Na groovyPost máme několik vlastních nadšenců pro vinylové desky a tento týden Amazon vydal oznámení, které vyústilo v spoustu vzrušení. Od nynějška bude velká většina hudby Amazonu automaticky přicházet s digitální verzí MP3 (prostřednictvím cloudového přehrávače Amazon), kdykoli je zakoupena fyzická kopie. Co je lepší, to platí i pro minulé nákupy - až do roku 1998.

obraz

AutoRip je skvělá nabídka ze tří důvodů.

  1. Nemusíte již ručně roztrhávat hudbu, protože Amazon poskytuje kopie ve špičkové kvalitě MP3. Vinylové desky a zvuková CD někdy zaostávají za vydáním alb MP3 až o měsíc. Funkce AutoRip umožňuje poslouchat hudbu, zatímco čekáte, až se zobrazí fyzické médium. (díky Brian Burgess za tento tip) MP3 jsou uložena v cloudové službě Amazonu, nikoli zabírají místo na pevném disku.

Tento program AutoRip se nevztahuje na veškerou hudbu dostupnou na Amazonu. Ale s více než 5 357 vinylovými deskami a 39 210 zvukovými CD se účastní - šance, že většina vaší hudby bude způsobilá.

Při nákupu záznamu stačí hledat ikonu >> pod tlačítkem Koupit. Na obalu alba by také mělo být překrytí AutoRip. Neexistuje nic navíc, stačí si koupit album a bude automaticky přidáno na váš účet Amazon.com ve formátu MP3.

Pro toto vinylové album je k dispozici funkce AutoRip

Pokud chcete procházet pouze alba s automatickým kopírováním, měly by vám tyto dva odkazy pomoci!

  • Seznam všech AutoRip vinylů Seznam všech AutoRip CD

Celkově je AutoRip pouze bonusovou pobídkou k přilákání více potenciálních kupců vinylů a cd, aby si jako svého dodavatele vybrali Amazon. Služba je bohužel k dispozici pouze v americké variantě Amazonu (doména .com). Takže pokud se pokusíte koupit přes amazon.co.uk nebo jinou místní chuť, nebude to způsobilé. To také znamená, že Amazon je nucen (držiteli autorských práv) zablokovat přístup k částem své služby v závislosti na tom, ze které země Amazon zjistí, že vaše IP adresa pochází. Existují však zástupná řešení.