Články se zprávami systému Windows 7, návody, postupy, nápovědy a odpovědi

Vypadá to, že u většiny programů připravených na systém Windows 7 je během instalace automaticky udělen přístup prostřednictvím brány Windows Firewall. Většinou je to v pořádku. Narazil jsem však na situace, kdy některé programy později mohou mít problémy s přístupem na internet.

Vynikajícím příkladem je Vzdálená plocha, která ve výchozím nastavení není povolena pomocí brány Windows Firewall. Navíc ruční možnost povolit / blokovat program prostřednictvím brány Windows Firewall je skvělý trik pro řešení problémů se sítí.

Jak přidat výjimku k bráně Windows 7 Firewall

1. Klepněte na Windows Orb Start Orb az nabídky Start otevřete Ovládací panely. Jakmile na ovládacím panelu změňte zobrazení na ikony, klepněte na položku Brána Windows Firewall.

otevřete firewall systému Windows v systému Windows 7 z ovládacího panelu

2. V levém podokně okna Firewall klikněte na Povolit program nebo funkci prostřednictvím brány Windows Firewall.

povolit program nebo funkci prostřednictvím brány firewall systému Windows 7

3. Nyní byste měli být v dialogu Povolené programy. Chcete-li zde něco udělat, musíte nejprve kliknout na Změnit nastavení. Dále přejděte seznamem dolů, dokud neuvidíte program, který chcete nechat projít. Zaškrtněte políčka vedle vašeho programu a políčka v příslušné síti. Pokud počítač používáte doma nebo v kanceláři, zaškrtněte políčko Domácnost / práce (soukromé). Pokud používáte počítač v síti Starbucks, v knihovně nebo na jiném místě hangoutu, zkontrolujte možnost Veřejné.

Klepnutím na tlačítko OK uložte změny. Vaše práce je zde dokončena!

Pokud váš program není v seznamu, klikněte na Povolit jiný program a pokračujte ve čtení.

přidat výjimku, umožnit programu komunikovat prostřednictvím brány firewall systému Windows

4. Pokud váš program nebyl v prvním seznamu, musíte jej přidat ručně. Klikněte na Procházet a najděte spustitelný program. Jakmile jej najdete, vyberte svůj program a poté klikněte na Typy síťových umístění.

jak ručně přidat program do seznamu brány firewall

5. Ve výchozím nastavení bude váš typ umístění v síti nastaven na Veřejné, zaškrtněte příslušné políčko sítě. Pro většinu lidí to bude pravděpodobně Home / Work (Private.). Klikněte na OK a poté na Add v předchozím okně pro dokončení.

jak ručně vybrat síť pro výjimku brány firewall systému Windows 7

Pamatujte, že s povolením programů prostřednictvím brány Windows Firewall jsou spojena určitá rizika. Brána Windows Firewall slouží k ochraně vašich informací a počítače. Abyste zabránili ohrožení bezpečnosti, udržujte bránu firewall co nejblíže.