Tento týden byla pro iOS vydána oblíbená aplikace pro streamování médií AllCast. Dříve to bylo k dispozici pouze pro Android a my jsme napsali článek, který vám ukáže sílu, kterou musí připojit k prakticky jakémukoli set-top boxu nebo kompatibilnímu televizoru.

Výhodou AllCast je, že nemusíte být vázáni na jeden ekosystém, abyste mohli streamovat média na velkou obrazovku. A nyní, když je k dispozici na iOS, můžete rozbít pouta společnosti AirPlay společnosti Apple a pomocí jiných zařízení než Apple TV můžete streamovat digitální obsah tam, kam chcete.

Podle popisu aplikace můžete přenášet na Amazon Fire TV, Xbox 360 a Xbox One, Roku, WDTV, Samsung, Sony a Panasonic Smart TV, Chromecast společnosti Google a další kompatibilní zařízení DLNA… oh a samozřejmě Apple TV .

AllCast pro iPhone a iPad

Stáhněte si AllCast do svého iPhonu nebo iPadu se systémem iOS 8 nebo novějším (ano, je vyžadován iOS 8) a jste připraveni začít streamovat média. Nejen videa, fotografie a hudba uložená místně na vašem iPhonu nebo iPadu, ale ze síťových a cloudových umístění do vaší televize prostřednictvím prakticky jakéhokoli typu set-top zařízení, které chcete.

Nejprve se ujistěte, že jste připojeni k síti Wi-Fi, spusťte aplikaci a klepněte na ikonu vysílání. Nalezne všechna kompatibilní zařízení ve vaší síti. Vyberte ten, do kterého chcete streamovat.

zvolte Zařízení

Umožňuje také streamovat obsah z jakéhokoli mediálního serveru, který jste mohli nastavit v síti. Například v níže uvedeném příkladu našel můj Windows Home Server a jednotku USB připojenou k routeru.

Ještě lepší je, že můžete propojit aplikaci s Instagramem, Dropboxem a dalšími cloudovými službami a streamovat obsah do televizoru.

Zdroje AllCast

Stejně jako na Androidu, aplikace je zdarma. Ale za většinu funkcí budete muset zaplatit 4,99 $ za odemknutí všech jeho funkcí, včetně odstranění reklam a úvodních obrazovek, a bez omezení délky videa.

Pokud jste uživatelem zařízení Android, přečtěte si náš článek o používání AllCast na Androidu.