Eye Candy 7, co říci o tomto pluginu. Zatímco některé jeho části miluji, jiné části mě přivádějí k slzám zoufalství. Za 199 dolarů za jednu licenci je tento doplněk Photoshopu něco jiného než levného. Ze všech pluginů Alien Skin mám pocit, že Eye Candy 7 je něco jako oddball out. Spíše než soustředění na celkovou fotografii, většina filtrů dostupných v tomto balíčku je založena na objektech. K tomu může dojít, protože tento plugin byl již nejdelší, věřím, že jeho první genová verze byla populární v 90. letech.

Eye Candy 7 Logo filtrováno se sklem

Eye Candy 7 je jako stopová směsice neuspořádaných funkcí. Filtry sahají od užitečných a složitých až po zbytečné duplikáty toho, co lze snadno udělat pomocí základních možností prolnutí aplikace Photoshop. Ale je určitě dost vidět, co tento plugin nabízí. Ve všech je k dispozici 32 typů filtrů a v každém z nich jsou desítky předvoleb a nastavení, která nabízejí širokou škálu přizpůsobení. Doslova jsem mohl strávit hodiny úpravou každého filtru, než jsem vyčerpal všechny úpravy. Navíc je každý filtr generován na základě šablony náhodných semen a existují tisíce možných semen, do kterých se má resetovat.

filtry nalezené v očních bonbónech 7

Jak již bylo zmíněno, tento plugin se většinou zaměřuje na objekty. Přestože ot má nějaké filtry, které specificky vyžadují, aby byl užitečný celý zdrojový obrázek, takže se budu zabývat co nejlépe, jak umím rychle. Spíše než celý den mluvit o tom, co každý filtr dělá, jsem se pokusil sestavit první příklad toho, co lze udělat s jednoduchým textovým tvarem a většinou filtrů nalezených v zásuvném modulu. Připravte se, toto je dlouhý seznam příkladů.

Příklady

zvířecí srststínpohybová stezkasníhkouřkoronavysunoutrampouchyvlnkymramorvitráže - kamenné zdikamenná zeďštěrk - kamenná zeďtkátpřírodní dřevovířit sehvězda a tvarymrakykapky vody a olejšum šumu texturyzářesklenkarezchromkartáčovaný kovBleskblesky nad textemelektrifikovatoheň

Zkušenost

Stejně jako ostatní pluginy Alien Skin je rozhraní Eye Candy 7 opravdu intuitivní a snadno použitelné. Všechna nastavení připomínají to, co byste našli v základních nabídkách Photoshopu. Filtry najdete vlevo, nastavení filtrů jsou vpravo. Vlevo dole je menší okno „původní obrázek“. Ve středu jsou některé ovládací prvky pro prohlížení.

Výkon na této věci kouří rychle. Myslím si, že to je jeden z klíčových vrcholů tohoto pluginu, který si levnější konkurenti nemohou dovolit. Jediná část, kde jsem si všiml zpoždění, je, když skutečně zpracováváte filtr do pracovního prostoru Photoshopu. Může to být proto, že Eye Candy vytvoří kopii vrstvy, na které pracujete, a upraví novou kopii; který ponechá původní neporušený. Jeho automatickou kopii vrstvy bych považoval za užitečnou funkci, která výrazně kompenzuje negativní dopady na výkon, takže zde není žádný problém.

celkové rozhraní

Množství přizpůsobení, které nabízí každý filtr, se liší. Z velké části existuje dostatek nastavení, že žádné dva obrazy by se nikdy neměly ukázat stejně, a toto tvrzení je podporováno generátorem náhodných zárodků, který je k dispozici pro většinu filtrů.

podokno nastavení

Centrální tlačítka jsou jednoduchá a neposkytují mnoho použití. Opravdu mě to napadlo, že plugin nemá žádné vestavěné maskovací nástroje - něco, co bych očekával, že bude mít na to cenovou značku. Má však rozdělené zobrazení před a po, takže jej lze mírně uplatnit.

zobrazení podokna

Celkově

Eye Candy 7 přináší do Photoshopu spoustu funky nových filtrů. Některé jsou elegantní a užitečné, zatímco jiné jsou prostě bizarní a nereálné. Pro efekty, jako je srst, elektřina, kouř, led, chrom a oheň, tento plugin výrazně sníží množství času stráveného prací ve Photoshopu. Mnoho z ostatních filtrů se jen cítí neobvykle a obtížně se používá, protože neexistuje žádná vestavěná funkce maskování. Eye Candy 7 je určitě pěkným doplňkem, který můžete mít v jakékoli sadě Photoshopu, ale za cenu 200 $ existuje několik dalších pluginů, o kterých si myslím, že by to bylo efektivnější.

Užitečnost Eye Candy 7 samozřejmě závisí na tom, jakou práci ve Photoshopu děláte. Pokud jste fotograf, nevidím, že by mi hodně pomohl. Pokud však píšete grafické romány, webové komiksy nebo jiné ilustrace, může to zachránit život.

Pokud byste chtěli vyzkoušet Eye Candy 7, je k dispozici na webových stránkách Alien Skin a nabízí bezplatnou 15denní zkušební verzi.