Výukový program Dropbox

Na první pohled je to trochu jako YouSendIt, ale obráceně a mnohem čistší a jednodušší bez omezení velikosti souboru 100meg. AirDropper v podstatě umožňuje odeslat žádost o soubor příjemci e-mailem. E-mail obsahuje odkaz, který jim umožní nahrát libovolný soubor, o který žádáte. Jakmile jej nahrají, objeví se magicky ve složce Dropbox. Není třeba se hádat s e-mailovými přílohami a kopat do spamových složek.

Znělo to trochu opatrně, takže jsem si myslel, že se na to podívám blíže.

První věc, kterou si všimněte, je, že design stránek je zesměšňován tak, aby vypadal jako dopis vycházející z obálky. Dobře, to ve skutečnosti nemá žádný vliv na jeho funkčnost, ale je to trochu okouzlující. Kromě tohoto uměleckého rozmachu zbývá zbytek webu na všech válcích k jednoduchému použití. Na AirDropper.com najdete méně než 50 slov textu (počítal jsem) a veškerá premisa a funkčnost aplikace je rozložena ve čtyřech krocích a jednom sloganu. Velké červené tlačítko Start ukazuje další krok neuvěřitelně jasně.

Doplněk AirDropper Dropbox v akci

Ihned po kliknutí na Start se zobrazí výzva k přihlášení k účtu Dropbox. To umožňuje společnosti AirDropper, aby se vkusně vzdala registrace samostatného účtu s nimi (kudos, za to.) Po přihlášení budete vyzváni k autorizaci AirDropper pro připojení k vašemu Dropboxu. Po kliknutí na tlačítko Přijmout bude AirDropper získán přístup k vašemu účtu Dropbox. To znamená, že má přístup ke čtení / zápisu, ale pouze ve složce, kterou určíte.

AirDropper Dropbox - připojte aplikaci k Dropboxu

Po povolení přístupu budete okamžitě přesměrováni na formulář Žádost o soubor. Zde můžete zadat svou e-mailovou adresu, e-mailovou adresu příjemce a vysvětlení požadovaného souboru. (Můžete se také rozhodnout neposílat e-maily. Pokud tak učiníte, bude vám poskytnut odkaz, který jim můžete vložit do okamžité zprávy, Twitteru, přímé zprávy atd.) Zde také budete mít možnost určit, ve které složce se má nahraný soubor zobrazit. Ve výchozím nastavení jsou soubory ukončeny ve složce AirDropper ve složce Dropbox - ale může být užitečné je uspořádat podle klienta, projektu atd.

AirDropper Dropbox Extension

Až budete hotovi, dostanete potvrzovací zprávu. (Mimochodem, neexistuje žádný takový člověk, jako je groovyjerk - když jsem dělal tento test, měl jsem na pozadí Netflixu streamování na Netflix a říkali slovo „blbec“ jako 12krát za epizodu, takže se to nějak vplížilo do mé žádosti o testovací soubor… )

AirDropper Dropbox - Soubor byl odeslán

E-mail, který příjemce obdrží, bude vypadat takto. V dnešní době je samozřejmě dobré mít na pozoru podivné e-maily, které vás žádají o kliknutí na odkaz, takže je asi dobrý nápad dát příjemci hlavu nahoru. Prozatím jsou e-maily zasílány na adresu zephyr@airdropper.com. Příjemci obdrží stručné vysvětlení a pokyny, aby kliknutím na zabezpečený odkaz nahráli požadovaný soubor.

AirDropper Dropbox - e-mail požadující soubor

Rozhraní pro nahrávání souboru je ještě jednodušší než formulář žádosti o soubor. (Uvědomte si, že v adrese uvidíte https: //, což vám zajistí, že se pro každý formulář používá standardní šifrování SSL, stejně jako to slibuje společnost AirDropper v FAQ). Chcete-li nahrát soubor, stačí kliknout na Procházet a vybrat soubor.

AirDropper Dropbox - Vyberte soubor, který chcete odeslat

Po výběru souboru můžete klepnout na Odeslat nebo klepnout a vybrat jiný soubor, pokud jste udělali chybu. Vlevo můžete vidět název souboru a velikost souboru.

AirDropper Dropbox - Vyberte soubor, který chcete odeslatSnímek obrazovky Dropbox Airdropper - vyberte soubor

Po odeslání souboru obdržíte potvrzení.

Dropbox Airdropper soubor s obrázkem úspěchu byl odeslán

Voila! Soubor se zobrazí ve složce Dropbox.

Snímek obrazovky Dropbox Airdropper

Závěr

Jaký je tedy rozsudek? Je AirDropper groovy? Podle mého názoru je to - zejména pokud jste vy nebo vaši hostitelští e-mailoví hostitelé zběsilí ohledně příloh. Miluji, jak uživatelsky přívětivý je AirDropper. Je třeba vydělat velké peníze získáváním e-mailových adres a nutit uživatele, aby se přihlásili k nevyžádané poště, aby získali tu výhodu, že budou moci využívat své bezplatné služby. K dispozici jsou celkem dvě obrazovky jak pro žádost o soubor, tak pro upload souboru - jedna z nich je potvrzení, takže myslím, že to je to, co vidím jako sílu AirDropperu - snižování kroků a přenos souborů všech typů a velikostí tak jednoduchý jako možný.

Odesílatel nemusí instalovat žádný software, registrovat se na žádné účty ani zadávat žádná uživatelská jména nebo hesla, díky čemuž je proces prakticky spolehlivý i pro začátečníky. Na přijímajícím konci se nemusíte obtěžovat s otevíráním e-mailu, stahováním přílohy a shepherdingem do příslušné místní složky. Navíc získáte všechny obvyklé výhody Dropboxu - synchronizaci napříč počítači, možnost „obnovit“ soubory a obnovit předchozí verze a webový přístup ke sdíleným složkám.

Ale myslím, že na konci dne, asi nebudu používat AirDropper ve svém každodenním životě. Jako webový pracovník odesílám a přijímám svůj spravedlivý podíl na výstupech, ale jsem docela spokojen s tím, co mi Gmail nabízí. Mám pocit, že přesvědčím nové klienty, aby pracovali s něčím neznámým, jako je AirDropper, což by mohlo mít větší potíže, než to stojí za to, zejména pokud přílohy e-mailů nedávají žádnému z nás konkrétní potíže. Rovněž existuje nepatrné nepohodlí v tom, že pro každý soubor musíte odeslat novou žádost o soubor. Jakmile žadatel nahraje soubor, bude zabezpečený odkaz deaktivován (jak by měl, pro účely zabezpečení) - což z něj činí méně vhodné pro vztahy, kde jsou soubory předávány opakovaně tam a zpět.

Sečteno a podtrženo:

AirDropper je elegantně navržený, příjemně intuitivní a velmi proveditelný vrah YouSendIt. Bude to skvělé řešení pro každého, kdo potřebuje lepší způsob odesílání a přijímání souborů - ale nejsem si jistý, kdo to je.