AirDroid je snadno použitelný nástroj, který vám umožňuje spravovat zařízení Android na dálku přes web. Zde je přehled toho, jak snadné je použití a co služba nabízí.

Airdroid hlavní

Vzdálená správa AirDroid

Chcete-li věci začít, přihlaste se k bezplatnému účtu AirDroid. Pokud se nechcete cítit, že do formuláře zadáváte spoustu dat, můžete zahájit proces pomocí účtu Twitter, Facebook nebo Google.

Airdroid se zaregistrujte

Poté připojíte telefon k AirDroid. Je to snadné - stačí naskenovat QR kód na obrazovce počítače pomocí telefonu nebo tabletu. To vás přesměruje na adresu aplikace; druhou možností je instalace aplikace přímo z Obchodu Google Play.

Po dokončení instalace spusťte aplikaci na svém zařízení a přihlaste se pomocí stejného účtu, jaký jste použili při registraci.

Přihlášení AirDroid

Dalším krokem je aktivace správce zařízení, umožňující aplikaci další oprávnění. Stejným způsobem to uděláte například v případě Správce zařízení Android. Jednoduše nezapomeňte, že pokud tak učiníte, budete muset v aplikaci pro Android přejít na Nástroje a poté na Odinstalovat. Nebudete jej moci odinstalovat, jako byste použili jakoukoli jinou aplikaci.

Dále obdržíte adresu, na kterou máte přístup k AirDroid. Nabídka Nástroje vám poskytne několik dalších funkcí, které chcete použít, pokud ji ještě nechcete opustit. Můžete například připojit internetové připojení telefonu nebo zavřít některé spuštěné úkoly.

Airdroid adresa

Pokud se nyní připojujete k telefonu přes internet, použijte webovou adresu. Pokud je telefon připojen k síti Wi-Fi, použijte níže uvedenou adresu. V druhém případě budete muset povolit připojení z telefonu (ale nebudete mít tolik funkcí).

Povolit připojení Airdroid

V každém případě, jakmile se nacházíte, existuje několik věcí, které můžete na svém zařízení Android udělat z webu. Je skvělé pro lidi, jako jsem já - ti, kteří jsou příliš líní, aby si vyzvedli telefon z jiné místnosti v domě. Nebo je váš telefon v kanceláři a potřebujete k němu přístup.

Rozhraní Airdroid

Jak vidíte, získáte elegantní rozhraní, které vám umožní snadno komunikovat s telefonem. Podívejme se na několik příkladů.

Ikona Fotoaparát umožňuje zobrazit, co je před kamerami vašeho zařízení Android, a dokonce fotografovat. Tuto funkci můžete použít společně se zařízením Android, které již nepotřebujete k výměně bezpečnostní kamery nebo hlídače.

Airdroid kamera

Pokud klepnete na ikonu Zprávy, budete moci text z telefonu a také spravovat zprávy přímo z klávesnice počítače, což by mělo věci mnohem zrychlit.

Můžete si také prohlédnout protokoly hovorů a zjistit, zda vám někdo volal.

AirDroid zprávy

A pokud si chcete poslechnout tu píseň, kterou máte v počítači na zesilovači připojeném k počítači, můžete to udělat také. Stačí kliknout na Hudba, abyste tak učinili; můžete také do tohoto telefonu nahrávat skladby ze stejného místa.

Líbilo se mi, že se hráč drží, i když zavřete seznam skladeb, což znamená, že můžete poslouchat hudbu z vašeho zařízení, zatímco používáte AirDroid pro zasílání zpráv nebo jiné úkoly.

Airdroid hudba

K dispozici je také správce kontaktů a funguje to docela dobře. Můžete z něj iniciovat hovory, odesílat zprávy nebo upravovat kontakty.

Airdroid kontakty

AirDroidu samozřejmě chybí funkce, které byste normálně očekávali od aplikace pro správu zařízení, jako je Mobogenie. Správce souborů, stejně jako vyzvánění, správa obrázků a videa jsou také přítomny a stejně snadno se používají.

Airdroid obrázky

Pokud však chcete pořizovat snímky obrazovky, bude třeba zařízení zakořenit a budete muset aplikaci udělit další oprávnění.

Líbí se mi správce aplikací, který vám umožní nainstalovat aplikace mimo obchod Play pouze přímým nahráním souboru APK. Aplikace můžete ze svého zařízení také odstranit z jeho rozhraní.

Správce aplikací Airdroid

Jak si vzpomínáte, pravděpodobně jste udělili další oprávnění k funkci Telefon Finder. Jeho používání je stejně snadné jako kliknutí na jeho ikonu a opětovné přihlášení. Jakmile to uděláte, uvidíte své zařízení na mapě Google během několika sekund. Mapa vám dokonce umožňuje použít Street View a zjistit, kde přesně je.

Airdroid najít telefon

Panel nástrojů je další důležitý prvek - umožňuje vám na něj jednoduše přetáhnout odkaz, soubor nebo aplikaci a přenést je do zařízení.

Airdroid toolbox

AirDroid má co nabídnout a má snadno použitelné intuitivní rozhraní. Účet zdarma však má určitá omezení. Například máte pouze 100 MB provozu, který můžete použít pro přenos souborů do telefonu každý měsíc.

Prémiový účet zahrnuje 1 GB vzdáleného datového přenosu, umožňuje vám odesílat větší soubory a má některé další doplňkové funkce, na které se můžete podívat zde. Členství je 1,99 $ za měsíc, 19,99 $ za rok, nebo 38,99 $, pokud se chystáte na dvouleté předplatné.