Tento týden si editoři Apple App Store vybrali závodní hru AG Drive jako svou bezplatnou aplikaci týdne. Obvykle 4 $, můžete si jej stáhnout zdarma až do čtvrtka 29. září.

Co je to?

AG znamená antigravitace. Hra je o závodění bez silnic. Budete závodit s vaší lodí proti mimozemšťanům v různých světech. Hra vám umožní používat ovládací prvky akcelerátoru nebo obrazovky. Díky techno hudbě a nádherné grafice je zábava prozkoumat. S touto bezplatnou aplikací získáte nejen hru iPad a iPhone, ale funguje i na AppleTV. Přehrávání v televizi bylo úžasné, i když nemám herní ovladač. Měl jsem na iPadu největší kontrolu nad svou lodí, pohybem celého zařízení mi to usnadnilo řízení. Integrace s herním centrem umožňuje koordinovat hru.

screen520x924

Pro koho je to dobré?

Hráči se stabilní rukou. Výchozí loď není tak skvělá. Loď se těžko ovládala jako nováček. Hra vám dává možnost upgradovat loď na něco lepšího, ale za upgrade bych musel zaplatit jako nákup v aplikaci. Abych byl upřímný, mě to trochu šílí. Buď je to hra zdarma, nebo není.

Po vynikajícím tutoriálu můžete zkusit prodloužený závod nebo jen 30-60 sekundový sprint. Nikdy jsem se nekvalifikoval na vyšší úrovně a nekoupil jsem žádné upgrady. To znamená, že na konci mé recenze jsem se bavil s tím. Příjemná odchylka pro zlepšení mé koordinace ruka-oko.

Měli byste si ji stáhnout?

Na mém iPhonu 5 s operačním systémem iOS 9 hra hrála dobře i přes intenzivní grafiku. Je však škoda hrát na iPhonu, protože si zaslouží velkou obrazovku. Přehrávání na iPadu nebo Apple TV bylo mnohem zábavnější.

Hra trvá neuvěřitelných 541 Meg: není vhodná pro zařízení, která mají málo místa ve vesmíru. Odstranil jsem ji ze svého iPhone, ale udržuji ji na AppleTV a iPad. Rád si předvádím svůj televizní a stereo systém hostům s verzí AppleTV.