Jako blogger je jednou z nejdůležitějších věcí při psaní článku, komentování příspěvků nebo aktualizaci stavů na Facebooku / Twitteru kontrola pravopisných a gramatických chyb. Existuje mnoho nástrojů dostupných online, které uživatelům umožňují kontrolovat gramatické a pravopisné chyby. Pokud však potřebujete navštívit jiné stránky nebo otevřít jinou aplikaci, není to příliš výhodné, pokud vše, co chcete udělat, je napsat rychlé komentář ve vašem prohlížeči. Proto se mi opravdu líbí rozšíření prohlížeče pro Firefox a Chrome nazvané After the Deadline.

Stáhněte si po uzávěrce ze své domovské stránky v Internetovém obchodě Chrome a klikněte na tlačítko Přidat do Chromu.

PO termínu 1

Požádá vás o potvrzení. Stačí nainstalovat rozšíření kliknutím na tlačítko Přidat.

PO termínu 2

Po instalaci rozšíření se zobrazí potvrzovací zpráva.

PO termínu 3

Nyní se na adresním řádku prohlížeče Google Chrome zobrazí ikona Po uzávěrce, jak je zobrazena na webech, které podporují přidávání komentářů nebo zveřejňování příspěvků atd.

PO termínu 4

Podívejme se na možnosti tohoto užitečného rozšíření. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu ATD v adresním řádku a kliknout na Možnosti.

PO termínu 5

Nebo jednoduše klikněte na ikonu ATD v adresním řádku a klikněte na Možnosti zobrazení.

PO uzávěrce 7

Zde uvidíte všechny funkce, které rozšíření nabízí. Můžete přiřadit klávesové zkratky ke korekci článku a ujistit se, že nedochází k chybám. Podobně jako u jiných nástrojů, jako je Microsoft Word, není to stoprocentně správné, protože používá umělou inteligenci ke kontrole chyb a gramatických chyb, je však lepší než nic, pokud se mě zeptáte. Pravidla, která by rozšíření měla zkontrolovat v dokumentu, můžete také vybrat ručně. Další užitečnou vlastností rozšíření je podpora vícejazyčných jazyků. Pokud chcete, můžete dokonce přidat fráze nebo slova nebo jakákoli slangová slova použitá při aktualizaci stavů nebo při chatování, které by rozšíření mělo vyloučit, když korektujete jakýkoli článek.

PO termínu 6

Nyní otevřete jakýkoli web, jako je Twitter nebo post editor, začněte psát a ukáže vám podtržená klíčová slova, která je třeba změnit. Kliknutím na slova se zobrazí návrhy, které mohou chyby opravit.

PO uzávěrce 8

Na závěr, i když to nemusí být 100% perfektní, After the Deadline je groovy nástroj, který vám pomůže s online psaním.