Využívá Flash

Cerber Ransomware je pohřben v reklamách na špatných nebo škodlivých webech. Pokud kliknete na infikovanou reklamu, ransomware zašifruje všechna data na vašem disku a vyžádá si až 1 000 $, aby se vrátila.

Podle bezpečnostní firmy TrendMicro:

V současné době jsou všechny servery hostující tyto reklamy nepřístupné. Některé zprávy uváděly, že CERBER se na ruském podzemním trhu prodává jako ransomware-as-service (RaaS). To dokazuje nejen návrh předložený kódem konfiguračního souboru výše, ale také potvrzuje, že v blízké budoucnosti uvidíme více CERBER.

Oprava nouzového přehrávače Flash Player pro Adobe Flash

Zde je shrnutí této nejnovější nouzové opravy podle bulletinu zabezpečení společnosti Adobe:

Společnost Adobe vydala aktualizace zabezpečení pro Adobe Flash Player pro Windows, Macintosh, Linux a ChromeOS. Tyto aktualizace se zabývají kritickými zranitelnostmi, které by potenciálně mohly útočníkovi umožnit převzít kontrolu nad postiženým systémem. Adobe si je vědom zpráv, že CVE-2016-1019 je aktivně využíván v systémech se systémem Windows 10 a starším s verzí Flash Player 20.0.0.306 a starší . Podrobnosti najdete na APSA16-01.

Chcete-li zkontrolovat verzi Flash, která je spuštěna v počítači, přejděte na stránku About Flash Player. Nejnovější stahování získáte v centru stahování Flash Player.

Další možností, která pro vás může být snazší, je přejděte na stránku nápovědy Adobe a postupujte podle pokynů krok za krokem. Ať tak či onak, nezapomeňte zrušit zaškrtnutí speciálních nabídek, které se snaží propašovat do vašeho systému.

Ano. Nejenže se Flash prolíná bezpečnostními dírami, ale také se pokouší propašovat crapware ve vašem systému, když se snaží udržet jej aktualizovaný.

flash crapware

Další způsoby, jak se chránit před chybami zabezpečení Adobe Flash

Nejlepší způsob, jak chránit váš systém před těmito bezpečnostními hrozbami, je odinstalovat Flash úplně. Pro miliony uživatelů to však prostě není praktické řešení.

Existují způsoby, jak se chránit před zranitelnostmi Flash, které jdou nad rámec toho, že jsou vždy aktuální. Další tipy pro minimalizaci rizika při používání Adobe Flash na vašem Macu nebo PC najdete v níže uvedených článcích.

  • Chraňte svůj počítač před zneužitím Adobe Flash ve vašem prohlížeči. Jak chránit váš Mac před zranitelnostmi Adobe Flash