Zranitelnosti Adobe

Zde je shrnutí bulletinu zabezpečení společnosti Adobe pro tuto nejnovější opravu, které řeší také 24 dalších problémů:

Společnost Adobe vydala aktualizace zabezpečení pro Adobe Flash Player pro Windows, Macintosh, Linux a Chrome OS. Tyto aktualizace řeší kritická zranitelnost, která by potenciálně mohla útočníkovi umožnit převzít kontrolu nad postiženým systémem. Adobe si je vědoma zprávy, že ve volné přírodě existuje zneužití pro CVE-2016-4117. Další podrobnosti viz APSA16-02.

Chcete-li se ujistit, že máte nejnovější zabezpečenou verzi programu Flash, přejděte na stránku nápovědy Adobe a postupujte podle pokynů krok za krokem. Můžete také zkontrolovat verzi Flash, která je spuštěna v počítači, na stránce About Flash Player.

zkontrolujte blesk

Chraňte svůj počítač před explozí Flash

Nejlepším způsobem, jak chránit počítač před Flashem, není jeho instalace na začátek nebo odinstalace. To však není realistická volba pro miliony uživatelů. Pokud odinstalace není možnost, doporučujeme povolit v prohlížeči možnost Click-to-Play. To zastaví automatické vykreslování reklam Flash a pomůže zabránit útoku. Pokud potřebujete Flash na webu použít, můžete si jej povolit ručně.

Podrobné pokyny k aktivaci funkce click-to-play ve všech prohlížečích a další užitečné tipy, jak se vyhnout nejistotám ve formátu Flash, naleznete na adrese:

Jak chránit počítač před zneužitím Adobe Flash v prohlížeči

Pokud jste uživatelem Mac, přečtěte si náš článek:

Jak chránit váš Mac před zranitelnostmi Adobe Flash

Vždy se také ujistěte, že váš antivirový software je aktuální. Ať už používáte operační systém Windows, Mac, Linux nebo Chrome OS, vždy se ujistěte, že operační systém vašeho systému obsahuje nejnovější aktualizace zabezpečení.

Tyto kritické a nouzové záplaty pro bezpečnostní díry ve Flashu se stávají jednou měsíčně, někdy týdně, událostí. Tato nejnovější aktualizace přichází po havarijní opravě minulého měsíce proti útoku Ransomware.