Náš odborník ve Photoshopu DW96 vytvořil pečlivé Video / Screencast, které prochází základními základy rozhraní Photoshop CS5 a každého ze základních nástrojů / funkcí, se kterými byste se měli seznámit na panelu nástrojů Photoshopu. Video a níže uvedený zápis se do žádného z nástrojů příliš neskočí, protože každý z nich podrobně představíme v dalších groovyPost's. Takže s tím, co bylo řečeno, pojďme skočit přímo dovnitř!

Krok 1 - Vytvořte si vlastní pracovní prostor

Při prvním spuštění aplikace Photoshop doporučujeme nastavit nástroje, které budete později nejčastěji používat. Pokud se podíváte v pravém horním rohu okna Photoshopu, uvidíte, že pro vás již existují předvolby, které konfigurují váš pracovní prostor. Tyto předvolby se nazývají Pracovní prostory… představte si to!

obraz

Výchozí pracovní prostor se však nazývá Essentials, jak můžete vidět výše. Ale nechcete jít jen s náležitostmi, že? Z Photoshopu budete chtít víc. Mnohem víc. Podívejte se na některé z dalších pracovních prostorů, které přicházejí předem připravené na Photoshopu CS5, a poté pokračujte ve vytváření vlastních. V nabídce Windows vyberte všechny požadované položky. Ať už chcete panely ponechat, ujistěte se, že máte vždy otevřené vrstvy, navigátor, vzorník a historii. Toto jsou základní panely, které budete používat neustále.

obraz

Pojmenujte svůj pracovní prostor a volitelně jej nastavte tak, aby uložil všechna vaše nastavení.

SNAGHTML1feac11

Krok 2 - Seznámení s nástroji

Přestěhovat seRectangularMarqueeLasoKouzelná hůlkaQuickSelectionOříznutíPlátekKapátkoPravítkoPoznámkyPočetSpotHealingBrushNáplastČervené okoKartáčTužkaKlonovací razítkoHistoryBrushGumaSpádPlechovka barvyRozmazatBrousitZamazatVyhnout seHořetHouba na mytíPeroHorizontalTypeHorizontalTypeMaskVýběr cestyObdélník3DRotation3DCameraRotationRukaRotateViewToolZvětšení

Krok 3 - Vylepšení výkonu vylepšením nastavení

Nakonec udělejme Photoshop běžet co nejplynulejší. Přejdeme do nabídky Úpravy> Předvolby> Výkon.

obraz

Nejprve se podívejte do části Využití paměti. Pokud máte výkonný počítač se spoustou paměti RAM, pak narážejte, kolik paměti by se měl Photoshop pokusit chytit. Jak si dokážete představit, Photoshop je jednou z těch aplikací, které pro hladký chod potřebují hodně paměti. Jednoduše uchopte jezdec a umístěte jej co nejblíže k tomuto malému znaku „+“.

obraz

Když se podíváte napravo od využití paměti, uvidíte sekci Historie a mezipaměť. Možná se nebudete chtít dotknout žádného z těchto nastavení, ale doporučuji vám, abyste si trochu prohrábli své historické stavy. Jak vidíte na obrázku níže, vzal jsem svůj až na maximum.

obraz

Pokud máte na jednom pevném disku omezené množství místa a chtěli byste použít jiný disk s větším prostorem pro vaše dočasné / škrábající soubory, přejděte na Scratch disky. Odtud můžete vybrat, která jednotka bude ukládat dočasné soubory Photoshopu. Pokud máte pouze jednu jednotku, tento tip přeskočte.

obraz

Nyní přejděte na Nastavení GPU. Doporučil bych vám zapnout absolutně všechno tady, i když máte slabší GPU. Začněte tím, že se ujistíte, že jsou povoleny výkresy OpenGL, a poté klikněte na tlačítko Upřesnit nastavení, abyste se dostali ještě dále.

obraz

Z pokročilého nastavení budete moci konfigurovat režim, vertikální synchronizaci a vyhlazování. Režim můžete ponechat na normální úrovni, ale pro nejlepší vizuální vzhled by měla být zapnuta vertikální synchronizace a vyhlazování. Až budete hotovi, stiskněte dvakrát OK pro opuštění dvou dialogů a Photoshop CS5 bude připraven provést požadovaný způsob / potřebu!

SNAGHTML22b7eea

Až budete hotovi, stiskněte dvakrát OK pro opuštění dvou dialogů a Photoshop bude připraven provést požadovaný způsob!

obraz

Fajn! To je hodně učení na jeden den! Neváhejte a zeptejte se nás na jakékoli další otázky nebo nám dejte žádosti v komentářích níže. Jak již bylo zmíněno, dnes jsem se hlavně zabýval základy, pokud jde o rozhraní a vylepšování / ladění Photoshop CS5 však zůstaňte naladěni, protože pokračujeme v sérii kopáním hluboko do každého z různých nástrojů, o kterých jsme dnes mluvili!