Zranitelnosti Adobe

Nouzová oprava Adobe pro Flash Player

Společnost Adobe vydala bezpečnostní radu ve čtvrtek, která uvádí následující:

Společnost Adobe vydala aktualizace zabezpečení pro Adobe Flash Player. Tyto aktualizace se zabývají kritickými zranitelnostmi, které by potenciálně mohly útočníkovi umožnit převzít kontrolu nad postiženým systémem. Adobe si je vědoma zprávy, že zneužití pro CVE-2016-1010 se používá v omezených cílených útocích.

Pokud používáte Windows nebo Mac, měli byste používat verzi 21.0.0.182 a pro Linux verze 11.2.202.577 a vydání rozšířené podpory Flash Player je aktualizováno na 18.0.0.133.

Chcete-li zkontrolovat verzi Flash, která je spuštěna v počítači, přejděte na stránku About Flash Player. Nejnovější stahování získáte v centru stahování Flash Player.

U rozšíření Flash Player v Chromu, IE a Microsoft Edge se prohlížeč aktualizuje automaticky, ale bylo by moudré kontrolovat aktualizace ručně.

Uživatelé systému Windows 10 přejděte na Nastavení> Aktualizace a zabezpečení> Windows Update a uchopte KB3144756. U ostatních verzí systému Windows, včetně vydání systému Windows 7, 8.1 a Server, přejděte na bulletin zabezpečení společnosti Microsoft MS16-306 a nainstalujte jej ručně.

Oprava Adobe KB3144756 Adobe

Chraňte svůj počítač před zranitelností typu Flash

Nejlepší je samozřejmě zcela odinstalovat Flash z vašeho systému a zjistit, zda můžete žít bez něj. Bohužel to pro miliony uživatelů není realistické. Mnoho webů a online webů stále používá Flash místo bezpečnějšího HTML5 kódu. (víc, než byste si mysleli).

Existují způsoby, jak se chránit před zranitelnostmi Flash, které jdou nad rámec toho, že jsou vždy aktuální. Další tipy, jak minimalizovat riziko při používání aplikace Adobe Flash v počítači Mac nebo PC, naleznete v níže uvedených článcích.

  • Chraňte svůj počítač před zneužitím Adobe Flash ve vašem prohlížeči. Jak chránit váš Mac před zranitelnostmi Adobe Flash