Novinky, tipy, aktualizace, recenze a postupy od společnosti Groovy Apples

Zde jsou podmínky od společnosti Apple:

3.3.1 - Aplikace mohou používat dokumentovaná API pouze způsobem předepsaným společností Apple a nesmí používat ani volat žádná soukromá API. Aplikace musí být původně napsány v Objective-C, C, C ++ nebo JavaScript tak, jak jsou spouštěny motorem iPhone OS WebKit, a pouze kód napsaný v C, C ++ a Objective-C může kompilovat a přímo odkazovat proti dokumentovaným API (např. Aplikace, které odkazují na zdokumentovaná rozhraní API prostřednictvím vrstvy nebo nástroje pro překlad nebo kompatibilitu, jsou zakázány).

Tato změna v zásadě zakazuje převádět aplikace třetích stran. Tato změna zahrnuje balíček Flash to Iphone Packager od společnosti Adobe. Netřeba dodávat, že Adobe je docela naštvaná. Hlavní produktový manažer Mike Chambers napsal zajímavý článek, který neměl nic z nenávisti, ale měl několik dobrých bodů. Oficiálně uvedl:

Stále budeme dodávat možnost cílení na iPhone a iPad v aplikaci Flash CS5. Momentálně však do této funkce neplánujeme žádné další investice. Primárním cílem programu Flash bylo vždy umožnit vývoj v různých prohlížečích, platformách a zařízeních. Skvělá webová hra, kterou sestavíte, lze snadno zacílit a nasadit na více platforem a zařízení. Jedná se však o pravý opak toho, co chce Apple. Chtějí upoutat vývojáře na svou platformu a omezit své možnosti, aby vývojářům ztížili cílení na jiné platformy. K tomu je spousta online komentářů, takže se nebudu zabývat

Na zajímavější poznámku však bude aplikace Adobe Flash & Air k dispozici pro tablety Android a další zařízení Android. V tuto chvíli se domnívám, že Apple by se opravdu mohl méně starat. S 10,89 miliony iPodů a 8,75 miliony iPhonu to vypadá, že Flash na svých zařízeních neubližuje za první čtvrtletí roku 2010 jejich 90% nárůstu zisku. WOW.