Věřte tomu nebo ne, Adobe se rozhodla pomalu přerušit Flash Player pro Android počínaje srpnem, což znamená, že je jen otázkou času, než webové stránky používající Flash začnou něco podobného vypadat na Android Mobile a tabletech…

adobe flash android

Poté, co celý hluk způsobený přítomností Flash v Androidu a nedostupným v iPhone a iPad, by se zdálo, že se věci vyvíjejí ve směru HTML5.

Podle příspěvku na blogu Adobe nebude Flash Player vyvíjen pro další verzi Androidu 4.1 (nebo, jak již mnozí vědí, Jelly Bean) a počínaje 15. srpnem jej nebudete moci nainstalovat z Google Play obchod. Takže, pokud plánujete stahování, jen pro případ, měli byste to udělat hned, než zmizí.

Po stažení budete stále dostávat aktualizace na svůj Droid, ale pokud upgradujete z Ice Cream Sandwich 4.0, na Jelly Bean (4.1), aktualizace nebudou fungovat a Adobe varuje uživatele, že od současné verze není certifikována pro práci s 4.1 může ukázat určité nepředvídatelné chování. Přesto, i když nebudou existovat certifikované implementace Flash pro Android 4.1, domnívám se, že se někteří vývojáři pokusí přizpůsobit (neoficiálně).

Proč pokles podpory pro Adobe? Společnost Adobe uvádí, že své úsilí zaměří na prohlížení Flash pro PC a mobilní aplikace zabalené v Adobe AIR.

Teď nevím, jestli to ukazuje, že Steve Jobs měl o Flash po celou dobu pravdu, ale určitě by se dobře zasmál, kdyby tu byl s námi.