Někdy budete možná potřebovat obrázky v souboru PDF. Můžete pořídit snímky částí dokumentu, ale existuje mnohem jednodušší způsob pomocí funkce, kterou má aplikace Acrobat Pro zabudovanou. Zde je návod, jak to udělat.

Adobe Acrobat pro export obrázků

Ve skutečnosti to nemohlo být snazší. Otevřete dokument PDF, ze kterého chcete obrázky extrahovat. Poté přejděte do nabídky Zobrazit >> Nástroje >> Zpracování dokumentů na panelu nástrojů aplikace Adobe Acrobat Pro.

adobe acrobat pro export obrázky zobrazení nástroje zpracování dokumentů

Nyní se na pravé straně okna Acrobat Pro zobrazí nabídka. V této nabídce klikněte na Exportovat všechny obrázky.

adobe acrobat pro export všech obrázků

Objeví se okno, které vám umožní rozhodnout se, kam chcete obrázky uložit.

adobe acrobat pro export všech umístění obrázků

Kliknutím na Nastavení v tomto okně můžete nastavit některá specifika operace exportu - například kvalitu obrázků nebo správu barev. Můžete také vyloučit obrázky, které jsou menší než určitý rozměr v palcích (například 1 palec). To vám umožní vyhnout se exportu grafických prvků na stránce, které pravděpodobně potřebujete.

adobe acrobat pro export všech nastavení obrázků

Po nastavení možností klikněte na OK. Poté se vrátíte do předchozího okna, klikněte na Uložit. Obrázky budou exportovány do vybrané složky.

Pokud používáte Office 2010, vyzkoušejte Nitro PDF Editing Companion. Umožňuje provádět extrakci obsahu (převést na prostý text, nástroj pro snímání snímků, extrahovat obrázky v PDF).