Společnost Microsoft nedávno aktualizovala OneDrive, což zahrnuje možnost nahrát vaši hudební sbírku a poslouchat ji pomocí aplikace Groove Music. To je hezké, protože k tomu nemusíte mít předplatné Groove Music Pass (9,99 $ / měsíc).

Aktualizace: 8/20/2015: Tento článek byl aktualizován, aby odrážel změny, které společnost Microsoft provedla s vydáním systému Windows 10. Společnost rebranded Xbox Music na Groove Music.

Nahrajte svou hudbu na OneDrive

S touto aktualizací přidala společnost Microsoft složku nazvanou „Hudba“, do které můžete začít načítat skladby. Pokud to nevidíte z nějakého důvodu, prostě jděte do toho a vytvořte si vlastní. Důležité je, že zde musí být pojmenována hudba a nic jiného.

Hudbu můžete načíst otevřením účtu OneDrive v prohlížeči a přetažením do složky hudby v OneDrive, jak je ukázáno níže.

přetáhněte hudební web OneDrive

Nebo můžete použít také desktopového klienta OneDrive. Nezapomeňte však, že i když hudební složka obsahující album, které chcete do složky rychle přenést, budete stále muset počkat, dokud se synchronizuje.

Pokud máte velkou sbírku, kterou chcete nahrát, počítejte s tím, že dokončení této akce bude trvat několik dní.

To, co doporučuji, je začít několika písněmi, nebo albem nebo dvěma, než se vracíme dovnitř. Pak, pokud se vám líbí způsob, jakým všechno funguje, můžete pokračovat a nahrát celou svou sbírku.

nahrávání

Přehrávejte hudbu v OneDrive pomocí aplikace Groove Music App

Po nahrání hudby (jsou podporovány typy souborů MP3, M4A (AAC) a WMA) můžete v aplikaci Windows 8.1, Windows 10, Windows Phone, Xbox 360, Xbox One a webové verzi aplikace Groove Music používat aplikaci Hudební přehrávač Groove.

Groove Music Windows 10

Pokud používáte Android nebo iOS, aplikace byla aktualizována a nyní se jakákoli hudba ve vaší složce OneDrive Music zobrazí jako součást vaší sbírky.

Groove Music Android

Je důležité zdůraznit, že limit nahrávání společnosti Microsoft je 50 000 skladeb, což je stejný limit jako Google Music.

Po načtení sbírky můžete také najít mnoho duplikátů, pokud jste odběratelem služby Music Pass. Například jsem do své sbírky ze streamingové služby přidal několik alb Dream Theatre a ze své sbírky jsem nahrál stejná alba.

Prevence duplicit je však snadná oprava. Přejděte do webového přehrávače Groove Music nebo aplikace v systému Windows 10 a přejděte na Nastavení.

Groove Music Web

V sekci Kolekce se zobrazí dvě možnosti. Zapnutím přepínače automaticky odstraníte duplicitní skladby ze své sbírky. Tím se odstraní verze duplicitních skladeb aplikace Groove Music Pass, nikoli vaše verze uložená na OneDrive. To je hezké, pokud chcete nahrávat hudbu ve vyšší kvalitě.

sshot-5

Poté klikněte na Vybrat, co chcete odebrat a odtud se rozhodnout, jaký obsah ve vaší sbírce chcete být pryč

grove music online

Jednou z úhledných funkcí v aplikaci Groove Music je to, že můžete filtrovat hudbu, která je pouze na OneDrive, ale tato funkce dosud není součástí mobilních verzí.

filtr OneDrive

Povolení přehrávání hudby pomocí OneDrive je funkce, po které uživatelé již dlouho čekají. Pěkné na tom je, že můžete přidat hudbu ze své sbírky, která není součástí služby streamování. Za zmínku stojí také opakování. Chcete-li toto použít, nemusíte mít předplatné Music Music Pass.